Jump to content

Nakaya leje atramentem... Co z tym z fantem zrobić?


Asmodeusz

Recommended Posts

Od dłuższego czasu mam problem z moją Nakayą. Za często zaraz po otwarciu pióra okazuje się, że cała stalówka (rozmiar M) zalana jest atramentem. Zdarza się że atramentem potrafi chlapnąć także w czasie normalnego pisania. Zauważyłem też, że atrament potrafi po prostu wypływać podczas trzymania pióra w pionie jak do normalnego pisania, kropla za kroplą. Takie przygody miewałem raz na dzień, dwa.

Pióro ma chyba ze trzy lata. Zaraz po jego kupieniu robiłem eksperymenty z atramentami, próbowałem wielu, ale starałem się kupować tylko uznane marki, Waterman, Pelikan, Platinum...

Zdaje się że narozrabiałem atramentem Platinum - fioletowym z serii służącej do mieszania, nie pamiętam jak się dokładnie nazywał. Stalówka po pewnym czasie zmieniła kolor - mocno pociemniała, jakby była przypalana. 

Wczoraj po kolejnym zalaniu kartki podczas pisania postanowiłem odpocząć od Nakayi i przerzucić się na Platinum ze stalówką F. Umyłem pióro i położyłem na biurku żeby przeschło. 

Gdy zacząłem pisać piórem Platinum zobaczyłem zadziwiające podobieństwo między oboma piórami. Podmieniłem spływak ze stalówką, postanowiłem zamienić komplet bo nie mam pojęcia co może być powodem niedomagania Nakayi. Teraz piszę takim dziwnym składakiem, Nakaya ze stalówką i spływakiem Platinum.

Przywykłem do dużego pióra, dlatego zaryzykowałem tę podmianę, Platinum #3776 jest znacznie mniejsze i jeśli tylko uda mi się reanimować Nakayę, to przy niej pozostanę.

Od kilku miesięcy piszę Atramentami Edelstein, wcześniej Amethyst, teraz Aventurine. Problem miałem także wtedy, gdy pisałem czerwonym Watermanem. Myślę, że nie chodzi o atrament, ale dzieje się coś z piórem. 

Pióro wielokrotnie płukałem, zazwyczaj w płynie do naczyń i ciepłej (ale nie gorącej) wodzie. Nic nie dawało. 

Sporo piszę, udzielam korepetycji z matematyki i potrafię zapisywać dziennie kilkadziesiąt stron z obliczeniami. Jestem pewien, że powodem dziwnego zachowania się pióra nie było żadne zaschnięcie spowodowane tym, że nie było ono używane. Nawet w czasie wakacji sporo pracowałem. Z trzech piór których używam ma najczystszą stalówkę i chyba najpłynniej pisze Sailor Maki-e. To małe pióro, za małe na moją wielką łapę, ale bywa że i po niego sięgam.

Wszystkie pióra napełniam strzykawką wprost do naboju. Piszę i to, bo może ma to jakieś znaczenie.

Od wczoraj piszę moim składakiem i jest OK. Czy wszystko będzie dalej grało okaże się po dłuższym czasie. 

A teraz pytanie - co może być powodem takiego zachowania się pióra. Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...