Skocz do zawartości

Omas Extra Green


konis

Polecane posty

Atrament Omas Extra Green.

Kupiłem ten atrament we Francji, bo spodobała się mi wielka ośmiokątna butelka.

Butelka zapakowana była w czarny sześcian pudełeczka, którego na jednej ze ścianek był prawie secesyjny obrazek pary i pióra na żółtym, wpadającym prawie w kolor sepii tle. Na tym wszystkim zielonymi, dyskretnymi literami napis Omas Extra.

b4e9d5708b2a54e2.jpg

Na przeciwległym boku lakoniczny opis zawartości w czterech językach i nazwa producenta wraz z datą założenia firmy i jej lokalizacja.

7834e9dba57daf48.jpg

Po otwarciu pudełka widać wielką ośmiokątną flaszkę.

117131d9e6ab73b4.jpg

Taka flacha naprawdę robi duże wrażenia. Mam już ten atrament ponad rok. Używam go ja, używa go namiętnie moja córka i to nie tylko do pióra, ale do malowanek wszelakich, i jeszcze go sporo zostało. Nigdzie nie ma oznaczenia pojemności tej flaszeczki, ale wyczytałem w necie, że mają one 62 cc.

d8b5f90c2d678429.jpg

a4f84f54ed90b2ed.jpg

Flaszeczka od spodu.

2455b27aebf7a499.jpg

Porównanie z flaszeczką 30cc Pelikana 4001.

bc51afdc2a2e77c4.jpg

Trochę zawiedziony jestem naklejoną na butelkę etykietką.

41a5a13777e7b53e.jpg

Przypomina mi ona swą kolorystyką i jakością zastosowanego papieru słynne z czasów PRL-u „etykiety zastępcze” masowo wówczas stosowane. Jak choćby taka :

4e122eb05f5fe2a1.jpg

Nie wiem, czy to był zamierzony efekt designu, a jeśli tak, to efekt jest delikatnie mówiąc żałosny.

Sam atrament jest jak najbardziej OK. Piękny jasnozielony, wiosenny kolorek. Dobrze kryje, posiada dostateczny przepływ dla większości piór (testowałem ten atrament z różnymi piórami). Szybko wysycha.

Na tym zdjęciu – mazajki patyczkiem kosmetycznym umoczonym w atramencie.

dc5efae4fb6aabab.jpg

Próbka pisma.

ca74b3746c08a1ef.jpg

Wyczytałem w necie, że jest osiem kolorów atramentów Omas. Współczesne flaszeczki z tym inkiem wyglądają tak :

2f0e8c47d35b21c0.jpg

A same pudełeczka tak:

9bf153454b185dbf.jpg

Ot i taka włoska ciekawostka. Firma Omas słynie z produkcji doskonałych piór. Atrament to pewnie taka mała fanaberia właścicieli.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma oznaczenia pojemności tej flaszeczki, ale wyczytałem w necie, że mają one 62 cc.

Pytanie czy nowe butelki OMAS (tam jest 62 ml) są takiej samej objętości jak twoja? Z samego zdjęcia porównawczego z butelką Pelikana obstawiałbym, że różnica jest większa niż x2. Gdzieś z tyłu głowy przebija się informacja, że te butelki mają 2,6 uncji czyli co najmniej 75 ml (bo są różnie mierzone te uncje, chociaż obecnie bardziej lubimy tę amerykańską czyli ok. 30 ml). Jak atrament "wyjdzie" to sprawdź proszę, bo to ciekawe.

Dzięki za tę historię,

Pozdrawiam,

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...