Jump to content

Pióro na prezent do 200 zł


Recommended Posts

Guest david1600

W tym przedziale cenowym najlepszy będzie Pelikan z serii Tradition (m200, 205,215) jeśli chcesz nowe pióro, jeśli ma być pod kątem kolekcjonowania polecam Pelikan 140 lub Parkera Vacumatica/ Duofolda z lat 20. te trzy ostatnie pióra mają złote stalówki 14kt i własny system napełniania - Duofold -przyciskowy, Vac- też przycisk tylko trochę zmodyfikowany a Pelikan niezawodny tłok. Wybór między nimi to już kwestia gustu, każde z nich jest niezawodne i może stanowić godny zaczątek kolekcji.

Link to comment
Share on other sites

Używane pióro na prezent to raczej śliska sprawa, szczególnie jeśli obdarowujący nie ma super wiedzy o piórach.

Zastanawiając się jakie pióra ja chciałbym otrzymać w tym przedziale cenowym prawdopodobnie postawiłbym na faber-castell. Kompletnie te pióra do mnie nie przemawiają i raczej sam bym ich sobie nie kupił (a o to - o to drugie chyba chodzi w prezentach), a widzę że mają dobre opinię więc może to być kawał solidnego pióra. Pelikan to tez na pewno dobre pióra, ale te z kolei pewnie sam sobie kiedyś kupię więc dla mnie odpada ;). Ewentualnie może lamy? (studio, linea, logo raczej odradzam, linea w sumie też taka ciut damska linia).

Albo może to japońskie pióro, ze złotą stalówką, mam wrażenie że mało popularne w sklepach, a dla hobbysty powinno być rozpoznawalne.

Jeśli będzie trzeba "coś dołożyć" do pióra można pomyśleć o jakimś ekskluzywnym atramencie np coś z pelkana edelstein (ładna butelka, a to czesto też się liczy w prezentach ;)).

Edited by Pilot Inspektor
Link to comment
Share on other sites

Guest david1600

Jak już pisałem ze starych piór polecałbym Parkera lub Pelikana miałem te pióra i mogę powiedzieć że jakościowo były bardzo dobrze wykonane, ale to jakie pióro będzie pasowało obdarowanemu to już kwestia gustu i indywidualnych preferencji użytkownika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...