Skocz do zawartości

To się przedstawie - Michał jestem


mmisiak

Polecane posty

Witam. Się przedstawie. Michał. Lat 40. Naukowiec? Urzędnik? Inżynier? Wszystkiego po trochu. To mniej istotne.

Pióro w dłoni mam... Odkąd pamiętam. Czyli od rozpoczęcia nauki pisania. Klasycznym chinczykiem robiłem ierwsze kleksy ochlapywałem sweterki koleżanek i grałem w grzyba. Narzędzie uniwersalne ;)

Przez życie czy raczej przez rękę przewinęło mi się pewnie wysokie kilkadziesiąt piór. Wszystkie klasyczne na tloczek. Kulkowe czy nabojowe wynalazki Kłócą się z moim rozumieniem słowa PIÓRO. Do listów, codziennych zapisków, notatek w zeszytach, kalendarzach, na marginesach książek, dużych projektów i opracowań oraz listy zakupów ;) Długopis po prostu mi drażni dłoń, nie leży i tyle. Forma alergii.

Ostatnio postanowiłem wyjść poza schemat granatowego atramentu Watermana czy Quinka i trafiłem tutaj - może na chwilę, może na dłużej, kto wie. Nabyłem Diaminy niebieski i w kolorze krwi i na nowo odkrywam radość pisania piórem. I zdałem sobie sprawę, że pióro jest dla mnie tak oczywistym i naturalnym przedmiotem jak scyzoryk czy ulubiony kubek do kawy ;)

Obecnie użytkuje

WM Hemisphere bodaj od 20 lat tą samą sztukę jako podstawowy ulubiony przyrząd

WM Ici Et La fioletowe kupione dla żony 8 lat temu i jakoś przylgnęło do mnie jako domowe

Jakiś wynalazek z napisem Leonardo otrzymamy 5 lat temu - mniej mi pasuje ale powoli je oswajam

Może czas odświeżyć zasoby bo chodzi mi po głowie coś kolorowego radosnego na lato :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum.

Rozglądnij się w ofercie piór japońskich (Platinum, Sailor, Pilot), z pewnością znajdziesz jakieś ładne piórko czy to w dystrybucji polskiej czy też w Japonii (taniej, ale trochę trwa i jest ryzyko VATu I cła).

No i ewentualnie pelikan 200 - są teraz w rozmaitych kolorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...