Skocz do zawartości

Montblanc - Boheme 4810


DDariusz

Polecane posty

Ten zakup jest udokumentowany, pióro ma pudełko, gwarancję itd?

Pióro ma etui ze znakiem jaki jest na szczycie nakręcanej nasadki, było zakupione wraz z paragonem, którego muszę poszukać ponieważ zmarły szwagier nie wyrzucał takich dokumentów. Na skuwce jest napis Germany oraz numer seryjny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej produkt oryginalny z Państwa Środka. :cry:

Przy sprzyjających okolicznościach wart 10 euro. Ale liczyłbym raczej na 5... :wacko:

Takiej podróbki chińskiej nigdzie nie widziałem, więc niekoniecznie musi być tak jak przypuszczasz. Zwłaszcza, jeżeli "napęd" jest na tłoczek. Bo chyba taki miały Boheme.

Ale : ważna jest stalówka. proszę zrobić zbliżenie "czubka " stalówki. Kulka irydowa powinna być spłaszczona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej podróbki chińskiej nigdzie nie widziałem, więc niekoniecznie musi być tak jak przypuszczasz. Zwłaszcza, jeżeli "napęd" jest na tłoczek. Bo chyba taki miały Boheme.

Ale : ważna jest stalówka. proszę zrobić zbliżenie "czubka " stalówki. Kulka irydowa powinna być spłaszczona.

Rozumiem, ciężko niestety wykonać zbliżenie ponieważ obraz jest nieostry.

post-4373-0-51175600-1459711170_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Boheme nie miały napędu na tłoczek. System napełniania mógł być znacznie ciekawszy, z wysuwaną stalówką, stąd moje pytanie.

System napełniania - odchyla się końcówkę na zawiasie z przeciwległej strony stalówki, przekręca odchyloną końcówkę co powoduje, że  wysuwa się nabój.

Numer seryjny - o ile dobrze odczytałem to : I LL 732 LL 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od tego Dorotheum. To była aukcja czy zakup?

Mój zmarły szwagier kupił sobie to pióro kilka lat temu. To był normalny zakup fizyczny. Nie znam ceny zakupu........ Ta sieć sklepów oferuje nowe i używane wyroby jubilerskie oraz pokrewne temu drobiazgi. Czasami widuje tam nawet markowe fajki do palenia tytoniu. Sklepy jednak nie dokonują wyceny ani skupu. Można pozostawić przedmiot celem sprzedaży komisowej. Myślałem nad tym czy podobnie do innych przedmiotów istnieją jakieś katalogi lub miejsca w Polsce, które zajmują się konkretnie piórami wiecznymi............

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym systemem napełniania podróbka byłaby czymś niesłychanym. Wybacz pytanie o pokolenia, spotkałem się z twierdzeniami, że Boheme ktoś ma w rodzinie od dwóch pokoleń. To niemożliwe, bo pióra z tej linii "weszły" bodaj w 2000 r. W sieci można znaleźć aukcję Bonhams, na której takie pióro poszło za niemal 1000 USD. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę różnice pomiędzy polskim, a zachodnim rynkiem piór.

O, proszę: https://www.bonhams.com/auctions/20077/lot/1079/

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym systemem napełniania podróbka byłaby czymś niesłychanym. Wybacz pytanie o pokolenia, spotkałem się z twierdzeniami, że Boheme ktoś ma w rodzinie od dwóch pokoleń. To niemożliwe, bo pióra z tej linii "weszły" bodaj w 2000 r. W sieci można znaleźć aukcję Bonhams, na której takie pióro poszło za niemal 1000 USD. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę różnice pomiędzy polskim, a zachodnim rynkiem piór.

O, proszę: https://www.bonhams.com/auctions/20077/lot/1079/

Nie ma sprawy. Ja przyszedłem po pomoc i winien jestem udzielić wszystkich potrzebnych informacji. Znajomy rodziny chce odkupić pióro za 2500 złotych............. My nie piszemy piórami i raczej to się już nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Ja przyszedłem po pomoc i winien jestem udzielić wszystkich potrzebnych informacji. Znajomy rodziny chce odkupić pióro za 2500 złotych............. My nie piszemy piórami i raczej to się już nie zmieni.

 

Dariuszu,

 

na rynku wtórnym, w polskich warunkach, to przyzwoita cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że rzecz jest tyle warta, ile ktoś jest skłonny zapłacić. To oczywiście działa w granicach rozsądku. Pióro jest na tyle rzadko spotykane na rynku wtórnym w Polsce, że ciężko będzie ustalić wartość przez analizę porównawczą. Katalogów kolekcjonerskich nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu,

 

na rynku wtórnym, w polskich warunkach, to przyzwoita cena.

Rozumiem i dziękuję bardzo. Chociaż nigdy nie pisałem piórem przyznam, że przedmiot ten bardzo mnie zainteresował. Przede wszystkim pióro jest dosyć ciężkie co sprawia, że emanuje z niego pewnego rodzaju "dostojność" jeżeli tak można to określić. Według mnie dokładność wykonania łącznie z grawerowaniem i wykończeniem jest imponująca. Każdy przedmiot ma swoja grupę miłośników ale ja niestety do niej nie należę......... Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że rzecz jest tyle warta, ile ktoś jest skłonny zapłacić. To oczywiście działa w granicach rozsądku. Pióro jest na tyle rzadko spotykane na rynku wtórnym w Polsce, że ciężko będzie ustalić wartość przez analizę porównawczą. Katalogów kolekcjonerskich nie ma.

Dokładnie i w samo sedno.............. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...