Skocz do zawartości

Pióro do notatek.


Polecane posty

Cześć wszystkim.

Szukam pióra, które pisze dość grubo o dość dużej wadze, które pozwoli mi na szybkie tworzenie notatek. Chciałbym by pióro wyglądało dość elegancko,a najlepiej by stworzone było z metalu zamiast z tworzywa sztucznego. Zastanawiałem się nad parkerem vector. Liczę, że pomożecie mi wybrać właściwe pióro.

Serdecznie dziękuję.

Kajetan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś zakres cenowy byś podał...? No i co dla Ciebie znaczy grubo, bo Vector to w sumie za grubo nie pisze. Stalówki są w rozmiarach od XF do BBB, stuby itd... Jak sobie poszukasz w Googlach to napewno znajdziesz jakąś grafikę, która dobrze to obrazuje. Więc najpierw podaj te dwie rzeczy, a potem będzie się można zastanawiać. Pomocne byłoby też dla Ciebie poczytanie podobnych tematów, bo trochę ich na forum jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Pelikana Pura, cechy wyróżniające z mojego punktu widzenia:

+ metalowe i ciężkie,

+ eleganckie,

+ stalówka M grubo i obficie pisze,

+ skuwka wsuwana, łatwo zdjąć/zatknąć jeśli się notuje z przerwami,

- skuwka nie trzyma się na korpusie, trzeba ją trzymać w drugiej ręce lub odłożyć (ja lubię trzymać w ręce więc mi to nie przeszkadza),

- sekcja jest gładka i śliska, przy dłuższym pisaniu jeśli ręka się do tego lekko poci potrafi się ześlizgiwać,

- nie da się używać oryginalnego konwertera Pelikana, zsuwa się ze zbyt krótkiej rurki (sic!). Podobnie niektóre naboje "international", potrafią spaść i zalać wnętrze.

 

Pióro jest też sporo droższe od Parkera Vectora. To było moje pierwsze "drogie" pióro (powyżej 100zł) i miałem do niego ambiwalentny stosunek - uwielbiałem je, lecz jednocześnie irytowało mnie swoimi wadami. Potem do wad się przyzwyczaiłem i do dzisiaj jest to moje codzienne pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak jakiś Chińczyk ze średniej półki; ja ostatnio kupiłem Duke 911.

Ciężki i hojnie rozdaje atrament.

Trwałością nie dorówna Hemisphere (przeniesienie mojego w stan emerytury wymagało 5 lat intensywnego użytkowania), ale i współczesny model ekonomiczny krajów rozwiniętych wymaga od nas ciągłego napędzania gospodarki kolejnymi zakupami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...