Skocz do zawartości

Minirecka: Pelikan Edelstein Garnet, czyli płynie inkaust płynie...


bosa

Polecane posty

Pelikan Edelstein Garnet został wybrany na króla całej serii w roku 2014 i okrągłe 365 dni nosił koronę z dumną plakietką "Ink of the Year". Po bardzo udanej Turmalinie i całkiem przyzwitym Amber miał wysoko postawioną poprzeczkę. Tym razem padło na ciemną czerwień. Tu moje rozkochane we wszelkich bordach serce fiknęło entuzjastycznego kozła. Kiedy przyszła zaś próbeczka natychmiast w radosnych pląsach napełniłam pierwsze z brzegu dostępne pióro i jęłam rozpisywać. I ze stalówki lekko z początku przerywanym strumieniem popłynęła bardzo przyjemna czerwień.

IMG_0086_zpsfbm3iki9.jpg

 

Suche męskie fakty:

Schnięcie: przeciętne
Przepływ: nieco skokowy. Czasem przerywa, a czasem leje się zbyt obfitym strumieniem. Płynie, inkaust płynie po polskiej krainie.
Startowanie: potrzebuje kilku liter rozruchu, potem następuje opóźniony zapłon – są dużo ciemniejsze i jaśnieją z każdym kolejnym słowem.
Wypełzanie na stalówkę: Na początek wspólnej przygody zapaskudził mi całą stalówkę razem z sekcją. Później wpółpraca zaczęła przebiegać spokojniej.
Nasycenie: średnie ze skłonnością do dużego
Cieniowanie: przeciętne
Strzępienie: nie odnotowano

Próbeczka pisma:

IMG_0094_zpscggwgnw7.jpgIMG_0094_zpscggwgnw7.jpgIMG_0092_zpsqfg791pz.jpgIMG_0092_zpsqfg791pz.jpgIMG_0090_zpshhtgffzp.jpgIMG_0089_zpsryvguvva.jpgIMG_0087_zps5mtceots.jpg

 

Podsumowywiwując?

Znam wielu przedstawicieli tego, okołoczerwonobordowego gatunku atramentów na czele z najpiękniejszymi Dajamajnami. Te jednak nie słyną z wybitnych właściwości, więc Pelikan Edelstein Garnet wydaje się być znośną alternatywą. Jednak, choć jest edelsztajnowo jednym z ładniejszych kolorystycznie, nie wiem, czy utytułowałabym go inkaustem roku. Nie do mnie jednak należy wybór, takżeten.

 

Dzięki za uwagę :)
Bosa

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój ulubiony kolor :), ale nawet gdyby był, to ta czerwień jest jak na mój gust trochę zbyt "brudna".

Dzięki za jego zrecenzowanie.

 

Mój też nie :D Jeden z mniej udanych Edelsteinowców.

 

Fajnie napisane. Dzięki za recenzje.

 

Cieszę się, że Ci się podobało :)

 

Bardzo ładny kolorek. Przypomina mi Morindę R&K.

 

Morinda jest dużo jaśniejsza, taka bardziej jaskrawa.

 

Ładny, ale bez szału...A recenzja świetna, jak zawsze :D

 

Dzięki  :bunny01:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wąsaty, Może ze zdjęć odniosłeś mylne wrażenie,  ale w rzeczywistości Morinda z Edelstein Garnet nie ma wiele wspólnego. Ciekawe byłoby porównanie Edelstein garnet z GvFC Garnet Red. Wygląda na to, że oba atramenty mogą uchodzić za dość 'suche' i to jest dość ciekawe.

 

Podziękowania za fajną mini recenzję, ja "garnety" wszelkiego rodzaju chyba sobie odpuszczę na jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wąsaty, Może ze zdjęć odniosłeś mylne wrażenie,  ale w rzeczywistości Morinda z Edelstein Garnet nie ma wiele wspólnego. Ciekawe byłoby porównanie Edelstein garnet z GvFC Garnet Red. Wygląda na to, że oba atramenty mogą uchodzić za dość 'suche' i to jest dość ciekawe.

 

Podziękowania za fajną mini recenzję, ja "garnety" wszelkiego rodzaju chyba sobie odpuszczę na jakiś czas.

To prawda z tą różnicą - to dwa różne odcienie. Porównałem dwa zdjęcia obok siebie i wtedy wyraźnie widać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tą różnicą - to dwa różne odcienie. Porównałem dwa zdjęcia obok siebie i wtedy wyraźnie widać. 

 

Na żywo jeszcze bardziej.

 

 

Czy ten ogryzek to lokowanie produktu?  :) Wszak nikt jeszcze nie wymyślił smartpena. Chyba...?

 

O, nienienie. To ma związek tylko z inspirującym kolorem atramentu i moim awatarem.

 

f387ffa0-40f7-0132-412c-0ebc4eccb42f.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...