Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze pióra


Polecane posty

Witajcie forumowicze!

Zarejestrowałam się specjalnie żeby Was w pewnej sprawie podpytać

 

Otóż jako dziecko odkąd pamiętam pisałam piórami. Nie pamiętam jakie, bo to dawno było, a wtedy też nie przywiązywałam do tego wagi. Jakoś w gimnazjum sobie odpuściłam i też przestałam dbać o to jak piszę. Teraz żałuję, ale wtedy miało to uzasadnienie. Ładnie prowadzone zeszyty rzadko przebywały u właściciela ;)

 

Po 10 latach naszła mnie chęć, żeby do piór wrócić. Przejrzałam już duuużo informacji na temat, ale ciągle mam pewne wątpliwości. 

Konkrety:

- chciałabym pióro do pisania na co dzień, raczej tanie, powiedzmy do 100 zł (żeby też nerwowo nie sprawdzać co chwila czy aby nie zgubiłam cudeńka za xxx zł)

- nie lubię mega cienkiej linii 

- bardzo podoba mi się efekt stalówek italic i właśnie taką bym chciała, choć czytałam, że do normalnego pisania niekoniecznie się nadają- jak to jest? i jeśli się mimo wszystko chcę spróbować to jaka- 1.1 mm, 1.5 mm?

- jeżeli chodzi o stylistykę to w tym momencie podoba mi się Lamy Joy, ale jestem otwarta na propozycje.

 

 

Pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zdecydowanie 1,1? ok

co do Kaweco to też oglądałam. Moje wrażenia są takie, że Kaweco bardzo ładnie wygląda złożone, elegancko, a szczególnie ten burgund. Przypomina mi trochę kształtem maskarę do rzęs;) Za to Lamy Joy jest smukłe jak strzała i to tez mi się podoba. Eh... być kobietą ;)

 

W każdym razie dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...