Jump to content

Visconti Gallus Anonymus


Mariusz888

Recommended Posts

Visconti Gallus Anonymus – to kolejny model, który chcę Wam przedstawić. Jak zapewne zauważyliście we wpisach pojawiających się na Zegarki i Pióra, to już kolejny model dedykowany na rynek polski (obok Biało-Czerwonego Rembranta – recenzję znajdziecie tutaj).

Zacznijmy może od tego, komu poświęcono to pióro. Gall Anonim – bo to o nim mowa, to osoba, która dosłownie „wpisała” się w historię średniowiecznej Polski. Był twórcą Kroniki polskiej (Cronicae et gesta ducum sive principum Polonorum), o którym wiemy niewiele, nie znamy nawet jego prawdziwego imienia i nazwiska. Przydomek Gall Anonim powstał w późniejszych wiekach, dzięki m.in. Janowi Długoszowi czy Marcinowi Kromerowi, którzy powoływali się na teksty Kroniki polskiej w swoich pracach. Historycy stworzyli wiele hipotez o jego pochodzeniu.
(...)
Przechodząc już do samego pióra. Limitacja to 100 sztuk. Prostota i elegancja, tak określiłabym krótko to pióro. Czerń (żywica) i pozłacane wykończenia – taką kolorystykę zastosowano w tym modelu."

Czytaj całość

 

visconti_gallus_anonymus_sm-2.jpg

 

visconti_gallus_anonymus_sm-7.jpg

 

visconti_gallus_anonymus_sm-9.jpg

 

visconti_gallus_anonymus_sm-11.jpg

 

visconti_gallus_anonymus_sm-13.jpg

Link to comment
Share on other sites

W warszawie Na FPD Pióroteka pokazywała takie pióro tylko bez limitowych grawerunków, a może nie zwróciłem uwagi. Na żywo wygląda lepiej niż na fotkach (nic nie mam do fotek - pełne profi). Wśród wystawionych piór Visconti wyróżniało się ono dyskrecją i nie wymagało rozmiaru ręki drwala ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...