Skocz do zawartości

3 dni z MB...


Ender

Polecane posty

Z nieukrywaną przyjemnością jak i ciekawością w dniu dzisiejszym rozpocząłem na zaproszenie MB wizytę w ich ojczystym kraju...

 

1WhfFfy.jpg

 

Związana jest z premierą nowego produktu, którego patron miał ewidentny wpływ na design zaproszeń, a zakończy się wizytą w manufakturze...

 

Tak abym BeSpoke nibs mógł osobiście ocenić...

 

2ndFhDY.jpg

 

Pozdrawia korespondent "wojenny" Ender...  ;)  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ledwo żyw po,...

 

trzech dniach pełnych wrażeń...

 

co gorsza w tej chwili mam tylko parę zdjęć,...

 

sam robiłem tylko to co mnie najbardziej interesowało, czyli pióra,

 

a  że za całą grupą fotograf "ciągnął" ciągle pstrykając to czekam cierpliwie na fotki dobrej jakości...

 

Ale opiszę w narracji skrótowej co w kolejnych dniach się działo...

 

DZIEŃ PIERWSZY - Niedziela, popołudnie,... w Krakówku lekko padać zaczyna, lotnisko i spotkanie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem i pisałem,... tak z godzinę i pojawił się komunikat, że nie posiadam praw do zamieszczenia postu, który już rozpocząłem powyżej...

 

dlatego cmd+C poniżej:

 

 

 

 

 

Jestem ledwo żyw po,...

 

trzech dniach pełnych wrażeń...

 

co gorsza w tej chwili mam tylko parę zdjęć,...

 

sam robiłem tylko to co mnie najbardziej interesowało, czyli pióra,

 

a  że za całą grupą fotograf "ciągnął" ciągle pstrykając to czekam cierpliwie na fotki dobrej jakości...

 

Ale opiszę w narracji skrótowej co w kolejnych dniach się działo...

 

DZIEŃ PIERWSZY - Niedziela, popołudnie,... w Krakówku lekko padać zaczyna, lotnisko i spotkanie, z towarzyszem "doli" Michałem. Lot do Monachium gdzie z lotniska nas już miły pan z Mąbla odebrał i nieśpiesznym "galopem" do hotelu dowiózł. Chwilka na porzucenie walizki i kolacja w Piwiarni Paulaner w oktoberfestowy stylu wśród prawie setki gości z całego świata. Michała i mnie pod opiekę wziął szef regionu Camilo, w którym kraj nasz się znajduje, a którego na dniu White & Black w Warszawie poznałem. Powitanie, podziękowania za trud włożony w dotarcie, zwiedzanie browaru z opowieściami jak się piwo Paulaner waży i pyszna choć "ciężka" kolacja w stylu bawarskim. Wieczór nastał bardzo szybko i de facto wczesnym poniedziałkiem spać się udałem.

 

by DNIEM DRUGIM - Poniedziałkiem niezbyt wcześnie się obudzić... Dzień ten patronowi nowego limitu jak i samemu limitowi piór był poświęcony w całości. Zaczął się zwiedzaniem dzieł popartowego Andiego w muzeum gdzie także mogliśmy się zapoznawać do woli z piórami licznie zgromadzonymi, zegarkami licznymi no i pełną gamą produktów biżuteryjnych. Tak na rozmowach z innymi "manakami" Mąblowskimi zeszło do lunchu po którym zwiedzanie Monachium nastąpiło by wieczorem...

 

... by wieczorem, każdy mógł się w spokoju udać na galę inauguracyjną poświęconą piórom z limitacji Andy Warhol. Dzięki opiece Camilo mogłem poznać i porozmawiać z osobami odpowiadającymi za to co w Montblanc-u się dzieje, czyli szefową biura projektowego instrumentów pisarskich, prezesem ds sprzedaży, czy też szefem produkcji zegarków z przejętej manufaktury Minervy...

 

DZIEŃ TRZECI - Wtorek, bezbożną porą rozpoczęty, aby przestworzami do Hamburga się udać i prosto z lotniska o 10.00 przed wrotami Montblanc Haus się pojawić. Zeszło do 16.00 na zwiedzaniu całości produkcji piór od biura projektów, poprzez działy produkcji poszczególnych elementów na dziale stalówek zakończywszy... a tam testowi BeSpoke się poddałem i ponad godzinną dyskusję z Frankiem Derlien o wyższości strych stalówek na nowymi odbyłem, czym nie ukrywam spowodowałem u niego lekką frustrację... Niestety w fabryce, jak to w fabryce tylko w niektórych miejscach fotograf firmowy mógł zdjęcia robić, mnie pozwolono na to podczas mych nieudolnych prób stworzenia własnej stalówki, którą do domu przywiozłem (widać nie spełniła surowych norm jakościowych aby jakiś produkt uraczyć swą obecnością). Wielką frajdę sprawiło mi biuro projektowe, w którym pracowali na tym co się za dwa lata ukarze i pokój pokazowy z wszystkimi limitami, które kiedykolwiek Montblanc wyprodukował... Do dnia dzisiejszego są tam przechowywane  próbki w wersjach finalnych wraz ze sztancami do stalówek, które to pozwalają w dniu dzisiejszym dorobić na ten przykład zniszczoną stalówkę do Copernicusa czy innego limitu...

 

DZIEŃ CZWARTY - Środa na zwiedzaniu Hamburga i rozmowach z zaproszonymi gośćmi do późnego popołudnia spędziłem by wieczorem w podróż powrotną się udać.

 

Uff,...

 

wrażeń multum, poczekam na zdjęcia i dołączę je do wątku...

 

przy pierwszej nadarzającej się okazji osobiście wam opowiem co i jak... Zwłaszcza o obietnicach Franka co do nowych stalówek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Zazdroszczę niesamowicie :) A najbardziej chyba tego robienia stalówki... Jak to wyglądało?

Może zrobiłbyś z tego wyjazdu jakąś relację na FPD? ;)

 

zaczęło się od przetłoczenia blachy z rolki w odpowiednie grubości w zależności od części stalówki wraz z perforacją do rozdzielania, wycięcia kształtu, i tłoczenia zdobień wraz z nadaniem kształtu (to wszystko maszyny pod pełną kontrolą ludzi), a później reszta ręcznie czyli dospawanie irydu, nacięcie papierem, wszystko manualnie i dalej nadanie kształtu, polerowanie i przygotowanie do galwanizacji części stalówki, na koniec nadawanie ostatecznego szlifu ziarnu i kontrola jakości bezbarwnym atramentem...

 

tak to w skrócie wyglądało... :)

 

chociaż nie jestem pewien czy czegoś nie pominąłem,... w lekkim amoku byłem :rolleyes:

 

Co do FPD to na dzień dzisiejszy marnie wyglądają me możliwości,... mam kłopot z efektywnym klonowaniem...  :mellow:  :(

 

No to pełno wrażeń. Pozazdrościć....pozytywnie oczywiście.

 Zazdrość, w przeciwieństwie do zawiści, dla mnie nie jest pejoratywnym określeniem, jest zabarwiona motywacją i chęcią zmiany...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widać żarna Mąbla jako i Watykanu...

 

wolno się kręcą...

 

nie mam nic do pokazania z tego co zawodowiec pstrykał

 

także pozwalam sobie kilka moich fotek umieścić...

 

RfYj1bQ.jpg

 

Wejście główne z przeniesionym portalem z historycznego budynku z centrum Hamburga...

 

Oeg4Vzo.jpg

 

Identyfikator...

 

BLSWIxC.jpg

 

jedna z instalacji przed kompleksem budynków...

 

a było tego dużo, tak i sztuki młodych artystów w wielu technikach z jednym tematem MB...

 

9AkiVcz.jpg

 

przygotowanie do galwanizacji stalówki...

 

XUJuVG2.jpg

 

i stalówka, którą sam szlifowałem i ze mną wróciła...

 

tak wyjątkowa...  :P  ;) 

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać żarna Mąbla jako i Watykanu...

 

wolno się kręcą...

 

nie mam nic do pokazania z tego co zawodowiec pstrykał

 

także pozwalam sobie kilka moich fotek umieścić...

 

RfYj1bQ.jpg

 

Wejście główne z przeniesionym portalem z historycznego budynku z centrum Hamburga...

 

Oeg4Vzo.jpg

 

Identyfikator...

 

BLSWIxC.jpg

 

jedna z instalacji przed kompleksem budynków...

 

a było tego dużo, tak i sztuki młodych artystów w wielu technikach z jednym tematem MB...

 

9AkiVcz.jpg

 

przygotowanie do galwanizacji stalówki...

 

XUJuVG2.jpg

 

i stalówka, którą sam szlifowałem i ze mną wróciła...

 

tak wyjątkowa...  :P  ;) 

Oj zazdroszczę. To jak podróż do Mekki dla maniaków MB ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBBBBBBBB, a może stub 1,5 cm? Już zazdroszczę :).

 

Sprawdzę i wstawię fotki jak tylko ją w coś zamontuję...

 

ale chyba aż tak to mi się ręka z wrażenie nie trzęsła aby tyle B było... ;)

 

...  :) no i kiedy wreszcie reszta zdjęć? 

 

Sam się doczekać nie mogę...  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...