Skocz do zawartości

Problem z piórem Lamy Safari


WiktoriaOzi

Polecane posty

Witam,
Forum obserwuję od dłuższego czasu, ponieważ szukałam dobrego i taniego pióra do nauki ładnego pisania. W końcu po przeczytaniu wielu recenzji zdecydowałam się na Lamy Safari  w edycji limitowanej 2015. Pióro doszło do mnie bodajże tydzień temu we wtorek-środę i po tygodniu pisania zauważyłam wadę (bądź ja popełniam jakiś błąd). Ze stalówki wycieka atrament,a następnie zasycha (tak jak na zdjęciu). Pytanie brzmi jak mogę to naprawić? Skąd wziął się ten problem? Może to normalne? To moje pierwsze " porządne " pióro. W marketowych nie przypominam sobie takiej sytuacji. Dodam, że używam tłoczka Z26 i atramentu blue black firmy Pelikan.

gx5uht4o4fdo_t.jpg

fayf7cmddbvg_t.jpg

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na PWF Wiktorio :).

 

przede wszystkim gratuluję zakupu. Lamy Safari to fajne pióro. W 2012 roku zostało nawet piórem forumowym. Zjawisko, z którym się spotykasz nie jest normalne, ale jest doskonale znane w świecie pióromaniaków. To tzw. nib creep, czyli wypływanie atramentu na stalówkę. Najłatwiej poradzić sobie z nim zmieniając atrament na inny, mający mniejsze skłonności do wycieczek poza kanał spływowy.

 

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na PWF Wiktorio :).

 

przede wszystkim gratuluję zakupu. Lamy Safari to fajne pióro. W 2012 roku zostało nawet piórem forumowym. Zjawisko, z którym się spotykasz nie jest normalne, ale jest doskonale znane w świecie pióromaniaków. To tzw. nib creep, czyli wypływanie atramentu na stalówkę. Najłatwiej poradzić sobie z nim zmieniając atrament na inny, mający mniejsze skłonności do wycieczek poza kanał spływowy.

 

Powodzenia!

Bardzo mi miło :)

Dziękuję za ciepłe przywitanie :D

Uff... Już się bałam, że zepsute. Nie bardzo jeszcze się znam na piórach, ale bardzo mi się podobają właśnie te od Lamy ze względu na "wyżłobienia" na palce i design (taki prosty). Za niedługo zamierzam jeszcze jakieś dokupić (nie wiadomo jak to wyjdzie). Dziękuję za wyjaśnienie, jutro spróbuję znaleźć jakiś inny atrament, bo posiadam tylko 2 od Pelikana. Czy jest możliwość, że kolor czarny będzie sobie radził? Jaki najlepiej kupić atrament w przystępnej cenie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...