Skocz do zawartości

Kaweco tłoczek - problem


Skowron

Polecane posty

Witam.

 

Drodzy forumowicze. Mam takie pytanko: czy jak używam pióra z tłoczkiem (w tym wypadku Kaweco Dia 2 z orginalnym tłoczkiem Kaweco), to czy atrament powinien zachowywać się tak jak w naboju, czyli spływać normalnie, czy trzeba mu "pomóc", dokręcając tłoczek? Mnie osobiście tworzy się kulka atramentu w tłoczku, która samoistnie nie spływa. Czy da się coś z tym zrobić? Mam nadzieję, że to, co napisałem ma jakiś sens ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens. Masz bąbel powietrza w konwerterze. Spróbuj następującej procedury:

- włóż pióro do kałamarza, tak jak zazwyczaj tankujesz,

- kilka razy zatankuj i wypuść atrament z powrotem, aż będziesz w stanie zatankować konwerter do pełna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych konwerterach (np. w Parkerach) jest w środku dinks (kulka lub sprężynka), który ma rozbijać takie bąble (a przynajmniej tak mi się wydaje). W Kaweco akurat go nie ma, ale ten konwerter jest rozbieralny, więc można sobie dorobić samemu. Ja pozyskałem taką kulkę ze zużytego naboju Platinum.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie ;D

 

Parę dni temu zakupiłem inny atrament (fioletowy Waterman) i problem zniknął. Poprzedni atrament to Montblanc Royal Blue, który jest gęstszy i chyba przez to zachowywał się uciążliwie. Czy to naprawdę jest tak, że różne atramenty zachowują się aż tak odmiennie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, atramenty bardzo różnią się między sobą. Jeśli do tego dodasz różne właściwości papieru i piór to otrzymasz obraz tego, jak różne mogą być odczucia użytkowników tego samego atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...