Skocz do zawartości

Pilna sprawa


Polecane posty

Witam! Otóż decyzję muszę podjąć dziś. Aktualnie posiadam Parker Vector, Pilot Plumix ze stalówką M (lekko ścięta) oraz Reform 1745. Męczy mnie ich zawodność... Potrzeba wstrząsania itd. Ponadto zależy mi na korzystaniu z pióra z tłokiem. W Parkerze Vectorze mam także ściętą stalówkę tym razem nie przez producenta. Po wielu rozważaniach stanęło na 2 piórach. Dodam, że budżet mam ograniczony.  Rozważam Lamy Safari - tylko kolor czarny wchodzi w grę lub Renoird Grenada black 1916. Pierwotnie wpadłam na pomysł zakupu Parkera IM granatowego, jednak odradzono mi ten pomysł ze względu na rzekoma awaryjnośc... Proszę o szybkie rady ew sugestie, propozycje. Dziękuję:) Dodam, że piórem piszę wiersze, sporo notatek.. Chciałabym mieć takie które jest bezinwazyjne, niewylewa się itd, aby jedno mogło ze mną być wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Lama... To czy w zasadzie bez różnicy jest model? Z tego co widzę safari chodzi po 80zł..? Czy w takim razie do 150 zł będzie coś estetycznie podobnego, ale lepszego o ile można to tak określić? Zaznaczam, że interesuje mnie wersja czarna. Dziękuję także za tak szybki odzew:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeju.. czy ktoś ma w posiadaniu albo potrafi doradzić jaką grubosć stalówki mam wybrać? F,M LH? W pilocie mam M i jest chyba w porządku. Ale ciężko stwierdzić chyba skoro tu i w Parkerze mam ja ściętą.. Chciałabym aby "Lama" pisała o tej grubości jak stalówka Reforma (tylko żeby się nie zalewała hehe).. Rfeorm ma chyba F.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari i Al-Star - z tego co czytam, te pióra albo się kocha, albo nienawidzi :) Po wzięciu do ręki i napisaniu pierwszego zdania będzie wiadomo, do której grupy się zaliczasz. Mocno profilowana sekcja zmusza do trzymania pióra w określony sposób, co dla niektórych czyni pisanie bardzo wygodnym, a niektórym pisanie uniemożliwia. Kolejna sprawa - wygląd tych piór nie przemawia do każdego. Mnie osobiście z tych dwóch bardziej odpowiada Al-Star, ze względu na to, że jest nieco cięższy. Oba nadają się moim zdaniem do intensywnego pisania - piszą lekko, są raczej 'mokre' i mało kłopotliwe w utrzymaniu. Co do Lamy Studio, które ktoś w jednym z poprzednich postów zasugerował - mam mniej doświadczenia w posługiwaniu się tym piórem (jestem posiadaczem od dziś), ale moje subiektywne wrażenie jest takie, że pisze się nim jeszcze lżej i przyjemniej. Jest też dużo ładniejsze. Ze swej strony polecam wersję z sekcją z tworzywa sztucznego - daje lepszą kontrolę niż sekcja z polerowanego metalu. Podsumowując - jeśli masz możliwość, postaraj się w miarę możliwości znaleźć miejsce, gdzie będzie można wypróbować pióra. Moim zdaniem każdy z wymienionych w moim poście typów piór Lamy nadaje się do szybkiego i intensywnego pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parametrów, które szukasz, to chyba najbliższe jest Platinum 3776, EPDG miał również wersje standartową, której nigdy nie umieścił w katalogu z stalówkapozłacana, ale chyba około 240 złotych.

Uzywam takiego pióra od ponad 15 lat i nigdy nie wylało nie zaschło. Nowsze i droższe modele mają patentowany mechanizm uszczelniania, który gwarantuje nie zasychanie pióra w ciągu 24 miesięcy, ale juz podchodzą pod 470-560 z 14-karatową stalówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...