Skocz do zawartości

Ballograf Epoca - mój długopis idealny


Grossus

Polecane posty

Wg. mnie najlepszy długopis z jakim się spotkałem to właśnie Ballograf Epoca. Nie za gruby, nie za cienki, nie za lekki, nie za ciężki. Troszkę końcówka pisząca mogłaby być dłuższa, ale poza tym ideał. Miałem dwa czarne. Niestety jednego nawet dwa razy zgubiłem. Myślałem, że go nie odnajdę i kupiłem drugiego. W międzyczasie tamten się znalazł w plecaku (dosyć się poobcierał i wyglądał na zmasakrowanego, ale się nie połamał!). Teraz znowu gdzieś mi przepadły bo pisałem nimi w pracy, a że praca polega również na chodzeniu po budowach to gdzieś mi się zapodziały... :(. Porównując Parkera do Ballografa, to ten drugi wygrywa u mnie. Ballograf też mi raz wylał, ale był bardzo, bardzo długo nieużywany, a Parker to zawsze jest upier****** ;). Niestety palce mam dosyć duże i Parker po prostu jest za cienki, natomiast Ballograf w sam raz. Niezwykle ważnym atutem tego długopisu jest zastosowany w nim wkład. Tusz jest idealny i końcówka po prostu zostawia piękny ślad. startuje od razu, nie robi kleksów i nie zasycha. Dlatego w najbliższych planach mam właśnie zakup Ballografa, ale może niekoniecznie czarnego, bo gama kolorów jest bardzo przyjemna i na prawdę pisanie tym długopisem sprawiało mi dużą przyjemność.

Zdjęcie poglądowe, niestety nie moje, ale ten kolor chyba sobie sprawę. :wub:

Ballograf-wiki.jpg

Edytowano przez Grossus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się właśnie nazywa snobizm: wysławiacie pod niebiosa jakąś nędzną podróbkę zenitha 7, jakby to niewiadomo co było.

Celnik by tego pseudo długopisa (ballograf phi epoca) skonfiskował i do pieca.... ha ha ha ha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich celnikach piszecie, ale Zenitha też miałem. Z zewnątrz są podobne, ale wkład Zenitha do pięt nie dorasta Ballografowi. Jak to zwykle w krajach komunistycznych bywało, kopiowano zachodnie wzorce na potęgę. czasem się to udawało bardziej lub mniej, ba nawet kopie okazywały się lepsze niż pierwowzór, ale w tym wypadku wybieram Epocę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się właśnie nazywa snobizm: wysławiacie pod niebiosa jakąś nędzną podróbkę zenitha 7, jakby to niewiadomo co było.

Celnik by tego pseudo długopisa (ballograf phi epoca) skonfiskował i do pieca.... ha ha ha ha

W związku z tym będą niszczyli nasze Zenithy, bo Ballograf był pierwszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...