Skocz do zawartości

Graf von Faber Castell Royal Blue, czyli kolejna królewska niebieskość


bosa

Polecane posty

Co widzicie oczyma duszy, kiedy słyszycie przydomek "royal"? U mnie po wypędzeniu z głowy Royal Family na czele z Royal Baby, pojawia się cała zgraja przymiotników opisujących coś monumentalnego, dostojnego, majestatycznego i odzianego w gronostaje. A kiedy znów słyszę to słóweczko przy nazwie atramentu? No to czy dziwota, że oczekiwania me rosną zawrotnie jak dług publiczny? Royal Blue, Royal Blue - niby królewskie te niebieskości, a wszystkie podobne.

SAM_3132_zpsbmjbxevu.jpg

 

Próbeczka pisma:

SAM_3131_zpsulpnew9k.jpg

SAM_3130_zpsfmoqherf.jpg

SAM_3133_zpst02lh3bn.jpg

SAM_3134_zpshaflizfv.jpgSAM_3136_zps4de0zpmd.jpgSAM_3137_zpsx6epzmea.jpgSAM_3135_zpsbujvgv3p.jpg

Suche męskie fakty:

Schnięcie: bardzo dobreSAM_3129_zpsgdjffezg.jpg

Przepływ & startowanie: bez zarzutu
Wypełzanie na stalówkę: małe
Nasycenie: średnie na żywo, na zdjęciach duże
Cieniowanie: średnie
Strzępienie: <kręci przecząco głową>. Nawet na najgorszym papierze.
Kalafiorzenie: nie stwierdzono.

SAM_3128_zps2na4oxyt.jpg

Podsumowywiwując?
Tak gderam, gderam, a przecież nie jest tak znowu źle - ot, kolejna w miarę przyjemna królewska niebieskość. Z pewnością ładniejsza niż ta Pelikanowa 4001, ale to chyba dlatego, że już nie mogę na nią patrzeć.
Kałamarz trafił do mnie jako nagroda w piórowozegarkowym konkursie Mariusza - i z pewnością zostanie zużyty cały. Atramencik wprost stworzony do pisania nim na co dzień, nie ma w nim nic, co by ekstremalnie zachwyciło, albo zniechęciło. To tak jakby stworzyć płyn z słów "miły" i "fajny". Dwa tak wyświechtane, że wszyscy już mają ich dosyć - ale czy nie każdy używa ich na co dzień?

 

Dziękuję za uwagę

Bosa      :)

 

PS - jeśli chcecie poczytać więcej recenzji, zapraszam Was wszystkich serdecznie          :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za dobre słowa :)

 

 

Jak dla mnie taki zwykły niebieskawy kolorek.Dlatego lubuje się w czerwieniach :P

Tako i ja! Zwłaszcza tych ciemnych pokroju Oxblood  :rolleyes:

 

 

Uwielbiam czytać Twoje recenzje. Zawsze poprawisz mi humor ;)

Bardzo się cieszę!   redface

 

(Józek jak zawsze wymiata)  :D

 

Addams-Family-Cousin-Itt-addams-family-5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...