Skocz do zawartości

Polecane sklepy internetowe


Polecane posty

Ahoj!

 

Kolejny raz staję przed wyborem pióra. Rok temu padło na Pilota MR, tym razem celuję w coś wyżej. 

Przeglądałam różne posty na tym forum polecanych piór do 200 zł, wstępnie zdecydowałam się na Watermana Hemisphere, jednakże przy przeglądaniu kolejnych postów, moim oczom ukazało się zdjęcie któregoś z Watermanów z  serii Ombres et Lumieres, która mnie urzekła. 

Poszukałam trochę więcej o całej serii i efektem tego jest zmiana decyzji i wybór Perspective z najnowszej kolekcji.

 

Tyle tytułem przydługiego wstępu...

 

Po przeprowadzeniu poszukiwania najtańszej opcji, znalazłam oferty dwóch sklepów, gdzie ceny tego modelu są praktycznie takie same.

Mianowicie:

papiernozyce.pl

piszesz.pl

 

Macie może jakieś doświadczenia związane z zakupami w tych sklepach? 

Kupić w którymś z nich czy dołożyć trochę i zaopatrzyć się w bardziej sprawdzonym miejscu? Różnica względem sklepu Watermana niby mała, ale za 60 zł to już konwerter i flaszeczka średniego atramentu.

 

Tak swoją drogą, to dziwi mnie ich cena w Polsce. W zagranicznych serwisach to pióro kosztuje 150$,a u nas można je dostać we wspomnianych sklepach za niecałe 390zł. 

 

Uprzejmie proszę o poradę gdzie dokonać zakupu  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych sklepów, ale ja o czym innym chciałem - czy może widziałaś serię Ombres itd. na żywo? Jak nie, to warto się wstrzymać z zakupem i spróbować je gdzieś pomacać.

 

Ja też byłem zachwycony serią Cienie/Światła po pierwszym widzeniu w sieci. Ale jak przyuważyłem te pióra w sklepie to się wyleczyłem. Oczywiście są gusta różne i Tobie mogą się one podobać, ale jak dla mnie wyglądają trochę za bardzo... plastikowo (żeby nie powiedzieć gorzej). 

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Swego czasu kupowałem coś (nie pamiętam już które pióro) w "Papier i nożyce" i nie przypominam sobie, żeby były jakieś problemy.

Zgadzam się z uwagą @herbatnicka, że dobrze byłoby obejrzeć pióro "na żywo" przed zakupem. Ta seria Watermana jest, jakby to powiedzieć, fotogeniczna i w realu prezentuje się mniej interesująco niż na zdjęciach. Bądź co bądź jest to wydatek kilkuset złotych i szkoda byłoby przeżyć rozczarowanie, choć oczywiście istnieją procedury zwrotu towarów zakupionych w sklepach internetowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia związane z zakupami w tych sklepach? 

Kupić w którymś z nich czy dołożyć trochę i zaopatrzyć się w bardziej sprawdzonym miejscu? Różnica względem sklepu Watermana niby mała, ale za 60 zł to już konwerter i flaszeczka średniego atramentu.

 

Dla jasności: sklep Watermana to nie jest "oficjalny" sklep Watermana. Tylko taka całkiem przypadkowa nazwa handlowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

Póki co wstrzymam się jeszcze z zakupem, póki nie znajdę go w jakimś sklepie stacjonarnym i nie zobaczę na żywo. Chociaż z tym może być ciężko, bo w Toruniu jest cały jeden sklep z prawdziwego zdarzenia z piórami. Cóż, czeka mnie wycieczka do jakiegoś innego miasta. 

 

Nie znam tych sklepów, ale ja o czym innym chciałem - czy może widziałaś serię Ombres itd. na żywo? Jak nie, to warto się wstrzymać z zakupem i spróbować je gdzieś pomacać.

 

Ja też byłem zachwycony serią Cienie/Światła po pierwszym widzeniu w sieci. Ale jak przyuważyłem te pióra w sklepie to się wyleczyłem. Oczywiście są gusta różne i Tobie mogą się one podobać, ale jak dla mnie wyglądają trochę za bardzo... plastikowo (żeby nie powiedzieć gorzej). 

 

Zdradzisz mi w jakim mieście i sklepie widziałeś te pióra na żywo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

papiernożyce.pl - kupowałem i polecam. Szybko, sprawnie i za rozsądną cenę. Przesyłki pancerne. Nie ma się do czego przyczepić.

 

piszesz.pl - ma siedzibę w moim mieście (firma Proxer). Mają dwa sklepy stacjonarne oprócz internetowego, ale kręcą (coś się raptem robi drogie, nie mają na stanie, muszą zamawiać, nie są pomocni, a jak nie daj Boże chcesz coś więcej niż standard, to umywają rączki na zasadzie "nie bo nie"). Nie ma też możliwości odbioru osobistego (mam 10 minut spacerkiem do jednego z punktów, więc płacenie za kuriera wydaje mi się lekkim absurdem). Generalnie, niby sklep z tradycjami, a zachowuje się jak szemrana inicjatywa. NIE polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocłam zupełnie mi nie po drodze, prędzej Warszawa, ale do Satalówki postaram się wysłać kuzynkę żeby zobaczyła i podzieliła się swoimi wrażeniami.

 

papiernożyce.pl - kupowałem i polecam. Szybko, sprawnie i za rozsądną cenę. Przesyłki pancerne. Nie ma się do czego przyczepić.

 

piszesz.pl - ma siedzibę w moim mieście (firma Proxer). Mają dwa sklepy stacjonarne oprócz internetowego, ale kręcą (coś się raptem robi drogie, nie mają na stanie, muszą zamawiać, nie są pomocni, a jak nie daj Boże chcesz coś więcej niż standard, to umywają rączki na zasadzie "nie bo nie"). Nie ma też możliwości odbioru osobistego (mam 10 minut spacerkiem do jednego z punktów, więc płacenie za kuriera wydaje mi się lekkim absurdem). Generalnie, niby sklep z tradycjami, a zachowuje się jak szemrana inicjatywa. NIE polecam.

 

Dzikuję za Twoją wypowiedź. Jeden sklep wykreślony i nie będę go już rozparwać.

Nic nie denerwuje mnie bardziej jak brak obioru osobistego mimo posiadaia sklelpu stacjonarnego. Nie wiem co to za problem dla firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carene z serii Ombres et Lumieres też było na liście moich wymarzonych zakupów.

Mieszkam na prowincji, ale będąc wczoraj w Kaligrafie w Gdańsku obejrzałem sobie całą serię. Na zdjęciach rzeczywiście wyglądają obiecująco, na żywo jednak gorzej.

Wydaje mi się, że jak zobaczysz je na żywo to wyleczysz się z tego zakupu. Właściwie z całego Watermana można się wyleczyć, bo być może poza wyglądem dla niektórych, nie oferuje nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

 

Nic nie denerwuje mnie bardziej jak brak obioru osobistego mimo posiadaia sklelpu stacjonarnego. Nie wiem co to za problem dla firmy.

 

Sprawa jest banalna w tym konkretnym przypadku. W stacjonarnym ceny mają o 30-40% wyższe niż w internetowym. Nie chcą, żeby klienci stacjonarnego się wściekli, kiedy przy nich ktoś będzie odbierał towar, za który oni przepłacili…taki chamski myk ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Właściwie z całego Watermana można się wyleczyć, bo być może poza wyglądem dla niektórych, nie oferuje nic więcej.

 

To ileż Watermanów w krótkim czasie zajeździłeś lub ile nie dało Ci satysfakcji przez długie lata użytkowania, że wypowiadasz się w taki sposób o całej ofercie firmy?

 

Kwestia estetyki - rzecz gustu. Jeśli pióro się nie podoba to go człowiek nie kupi.

Moje dwa najstarsze są po 20 latach użytkowania na chodzie, piszą świetnie i nawet słynnego obluzowania skuwki nie stwierdziłem.

Waterman W2 mojego Ojca jest od lat 60 tych ubiegłego wieku w służbie, a to przecież model dość tani i popularny.

 

Wygląd i długie lata bezawaryjnego pisania? Mało? Te które przybyły mi później też nie budzą zastrzeżeń. Może miałem szczęście... Ale taki pisanie o całej ofercie jakiejkolwiek firmy to bzdura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ileż Watermanów w krótkim czasie zajeździłeś lub ile nie dało Ci satysfakcji przez długie lata użytkowania, że wypowiadasz się w taki sposób o całej ofercie firmy?

 

Kwestia estetyki - rzecz gustu. Jeśli pióro się nie podoba to go człowiek nie kupi.

Moje dwa najstarsze są po 20 latach użytkowania na chodzie, piszą świetnie i nawet słynnego obluzowania skuwki nie stwierdziłem.

Waterman W2 mojego Ojca jest od lat 60 tych ubiegłego wieku w służbie, a to przecież model dość tani i popularny.

 

Wygląd i długie lata bezawaryjnego pisania? Mało? Te które przybyły mi później też nie budzą zastrzeżeń. Może miałem szczęście... Ale taki pisanie o całej ofercie jakiejkolwiek firmy to bzdura.

Całe dwa. Expert mnie zawiódł na całej linii, bo podobał mi się wizualnie, ale w żaden sposób nie przypadł mi do gustu, gdy był już mój.

Najpierw stwierdziłem, że nie wygodny jest w pisaniu, trzymaniu, jak kto woli, a następnie nie byłem zadowolony z żadnej ze stalówek.

Mój przypadek nie jest chyba odosobniony, ponieważ nie tylko ja mam taką opinię o obecnym Watermanie.

 

Ps. Ja mam dość starawego jak dla mnie Parkera (powyżej 20 lat), o którym również są złe opinie, a ja złego słowa nie mogę na niego powiedzieć. Jak na razie, to najlepiej pisząca stalówka, jaką posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak zbyt mała próbka na tak kategoryczny osąd o całej ofercie firmy. Experta posiadam, obecnie - z różnych przyczyn - pisuje nim rzadko, ale absolutnie mnie nie zawiódł. Inny lubiany przeze mnie model ze współczesnej oferty  to Perspective. Pisze się nim wybornie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku, to jest moja opinia, którą chyba mogę wyrazić.

Nie będę jej odszczekiwał, bo pisze mi się lepiej innymi piórami.

 

Jeśli komuś nie odpowiada, lub ją źle odczytał, bo wydaje mi się że to nie kategoryczny osąd, można zgłosić post do administratora, aby usunął.

 

Ps. Owszem podobają mi się Carene i Perspective (z tych dostępnych), może kiedyś je kupię, bo miałem taki zamiar, ale na pewno zostało to odsunięte w czasie na rzecz innych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Dziku, to jest moja opinia, którą chyba mogę wyrazić.

Nie będę jej odszczekiwał, bo pisze mi się lepiej innymi piórami.

 

Jeśli komuś nie odpowiada, lub ją źle odczytał, bo wydaje mi się że to nie kategoryczny osąd, można zgłosić post do administratora, aby usunął.

 

Ps. Owszem podobają mi się Carene i Perspective (z tych dostępnych), może kiedyś je kupię, bo miałem taki zamiar, ale na pewno zostało to odsunięte w czasie na rzecz innych piór.

 

Oj tam, nie ma czego odszczekiwać ani usuwać. Każdy ma prawo do własnej opinii.

Mnie współczesne Experty i Hemisphery też nie zachwycają, choć działają poprawnie. No ale od poprawności do zachwytu droga dość daleka. Natomiast Hemispherem z lat 90-tych po wymianie feralnego spływaka pisze mi się dużo lepiej. Szkoda, że w ofercie polskich sprzedawców rzadko pojawiają się stalówki M, bo są bardzo przyjemne w użyciu.

Perspective jest niezłym piórem, ale jego cena w większości sklepów (powyżej 400 zł) woła o pomstę do nieba. Ja kupiłem swój egzemplarz za 200 zł na Allegro ("prawie nówka") i uważam, że to jest racjonalna cena za pióro tej klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku, to jest moja opinia, którą chyba mogę wyrazić.

Nie będę jej odszczekiwał, bo pisze mi się lepiej innymi piórami.

 

Oczywiście, że możesz. Nawet gdy nie masz do tego żadnych realnych podstaw, co dla pełni orientacji innych osób bez trudu sprawdziłem.

 

Perspective jest niezłym piórem, ale jego cena w większości sklepów (powyżej 400 zł) woła o pomstę do nieba. Ja kupiłem swój egzemplarz za 200 zł na Allegro ("prawie nówka") i uważam, że to jest racjonalna cena za pióro tej klasy.

 

Ja za swój dałem również 200 zł. I to jest chyba taka całkiem dobra cena. Uważam to pióro za bardzo udane, solidne i wygodne (zwłaszcza dla osoby preferującej cięższe pióra). Jego mokra F-ka jest bardzo przyjemna, choć jak wypatrzę w rozsądnej cenie M-kę do tego modelu to chyba zainwestuję. Zwłaszcza, że wymiana jest niekłopotliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...