Jump to content

Lato, słońce, pomarańcze i... Pelikan Souveran 800 Burnt Orange

Akszugor
 Share

Recommended Posts

Moim zdaniem jest super. Szczerze mówiąc to mimo, że bardzo ale to bardzo lubię Duofoldy, to ten podoba mi się chyba bardziej (a pokazany powyżej MB to jednak inna kategoria cenowa). No i tutaj mamy zabudowany tłok a nie tłoczek ;) Są jakieś prognozy kiedy będzie i w jakiej cenie?

Guest Markol

A mi się zaczyna coraz bardziej podobać, mimo braku pasków.

Ale widzę że nie widzę w nim okienka podglądu atramentu :/

Faktycznie :huh:

Widocznie to jest wersja napełniana "na czuja" ;)

Guest Markol

Jest to wersja dla starych wyjadaczy, którym intuicja podpowiada: już czas. Byle lamus nie da rady. ;)

Owszem, jak pióro przestanie pisać, to prawdopodobnie skończył się w nim atrament.

Przed laty miałem podobnie w mojej Zastawie (takie auto z ery mezozoicznej). Wskaźnik paliwa nie działał i tankowałem na wyczucie obliczając teoretyczne zużycie, a stacji benzynowych było wówczas o wiele mniej niż obecnie ;)

Oczywiście wersja przedstawiona przez konisa jest bardzo prawdopodobna, ale to już trzeba będzie sprawdzić na żywo.

Edited by Markol

A mi się zaczyna coraz bardziej podobać, mimo braku pasków.

Ale widzę że nie widzę w nim okienka podglądu atramentu :/

Niekoniecznie.

Korpus może być na tyle transparentny, że będzie widać, czy pióro jest napełnione, czy nie.

zdrówka

Tak jest właśnie w M805 Stresemannie, że na pierwszy rzut oka wydaje się czarny + szary (czyli nieprzejrzysty), a pod światło widać "co i jak", niemniej nie jest to tak atwe sprawdzenie jak w przypadku pióra z okienkiem. Swoją drogą myślę, że patent z MB pokazanego powyżej jest całkiem niezły, a równie dobre (i chyba nie psujące zbyt mocno go wizualnie) było by okienko w kolorze takim trochę czarnym-poddymianym.