Jump to content

Pióro do kaligrafii

Ocerraveth
 Share

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zacząć swoją przygodę z kaligrafią, jednak po przeczytaniu tych wszystkich tematów dotyczących tego zagadnienia w głowie zrobił mi się straszny mętlik. Myślę, że chciałbym spróbować pióra ze stalówką flex lub italic. Co możecie polecić? W temacie kaligrafii jestem niestety całkowicie zielony... Myślę, że na cały zestaw gotowy do pisania mógłbym wydać jakieś 100zł. Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Ocerraveth :)

Przeglądałem oba zestawy. I Rotringa i Sheaffera, jednak zastanawia mnie parę spraw. Co ze stalówkami? Rotring Art Pen oferuje tylko jedną stalówkę. Jest możliwość jej wymiany? A co z atramentami? Naboje do w/w Rotringa również wyglądają dosyć oryginalnie. Można gdzieś dokupić tłoczki? Mogę używać zwykłych uniwersalnych nabojów z Pelikana, czy tylko dedykowanych od Rotringa? :)

Stalówki w Rotringu można swobodnie wymieniać. Tłoczki są dostępne w sprzedaży. O ile dobrze pamiętam (ale głowy nie dam) naboje miały uniwersalny rozmiar szyjki. Przydałby się jednak ktoś, kto potwierdzi informację dotyczącą standaryzacji nabojów.

Wybierając między Rotringiem i Sheafferem dokonujesz wyboru pomiędzy piórem dla artysty (długi ogon Rotringa) i klasyczną stylistyką :) Zerknij też na Lamy Safari ze stalówką do kaligrafii, produkty marki Osmiroid oraz Pelikana.