Jump to content

Pióro do kaligrafii


Ocerraveth
 Share

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zacząć swoją przygodę z kaligrafią, jednak po przeczytaniu tych wszystkich tematów dotyczących tego zagadnienia w głowie zrobił mi się straszny mętlik. Myślę, że chciałbym spróbować pióra ze stalówką flex lub italic. Co możecie polecić? W temacie kaligrafii jestem niestety całkowicie zielony... Myślę, że na cały zestaw gotowy do pisania mógłbym wydać jakieś 100zł. Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Ocerraveth :)

Link to comment
Share on other sites

Przeglądałem oba zestawy. I Rotringa i Sheaffera, jednak zastanawia mnie parę spraw. Co ze stalówkami? Rotring Art Pen oferuje tylko jedną stalówkę. Jest możliwość jej wymiany? A co z atramentami? Naboje do w/w Rotringa również wyglądają dosyć oryginalnie. Można gdzieś dokupić tłoczki? Mogę używać zwykłych uniwersalnych nabojów z Pelikana, czy tylko dedykowanych od Rotringa? :)

Link to comment
Share on other sites

Stalówki w Rotringu można swobodnie wymieniać. Tłoczki są dostępne w sprzedaży. O ile dobrze pamiętam (ale głowy nie dam) naboje miały uniwersalny rozmiar szyjki. Przydałby się jednak ktoś, kto potwierdzi informację dotyczącą standaryzacji nabojów.

Wybierając między Rotringiem i Sheafferem dokonujesz wyboru pomiędzy piórem dla artysty (długi ogon Rotringa) i klasyczną stylistyką :) Zerknij też na Lamy Safari ze stalówką do kaligrafii, produkty marki Osmiroid oraz Pelikana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...