Skocz do zawartości

Visconti Venus – recenzja (video)


Mariusz888

Polecane posty

Właśnie skończyłem oglądać. Ciekawa, obszerna, półgodzinna recenzja i w tym czasie powiedziano chyba wszystko, co się da powiedzieć o tym piórze (poza oczywiście próbką pisma - z wiadomych względów). Mi akurat różowe pióro - nawet gdy to nie jest taki oczywisty róż - średnio się podoba, ale jak to zostało powiedziane, Visconti Venus to kobiece pióro ;) Jeśli stanąłbym przed wyborem pióra z 1k PLN w ręku to chyba jednak poszukałbym czegoś z tłokowym systemem napełniania :)

 

Więcej takich recenzji poproszę! :D 

 

BTW, kamera chyba trochę nie nadążała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej takich recenzji poproszę! :D

 

BTW, kamera chyba trochę nie nadążała

Dzięki :) Nie wiem co masz na myśli, że nie nadążała. Nie wiem w jakiej jakości to oglądałeś bo YouTube ma niestety taką złośliwą przypadłość, że odpala film najpierw w słabej jakości, a później (jeżeli ma się tak ustawione) to dopiero przełącza się na lepszą jakość - przy jakości HD (720p lub 1080p) u mnie wygląda to nieźle. Fakt jest taki, że nie jest to to sama jakość co zdjęcia, ale generalnie detale widać u mnie całkiem ostre - oczywiście było kilka momentów gdzie faktycznie kamera trochę zgłupiała. Cały problem w tej kamerze jest taki - że ALBO mam ustawioną automatyczną ekspozycję (co uruchamia również automatyczne ustawianie ostrości), ALBO mam manualną ekspozycję co z kolei wyłącza automatyczne ostrzenie... Niestety nie da się tego rozdzielić - nie mam pojęcia dlaczego Sony tak napisało soft...

 

Użyłem kamery bo potrafi ustawić ostrość z bliska, ostrzy automatycznie, a do tego ma płynny zoom. Mógłbym to kręcić aparatem ALE wtedy przy "normalnym" obiektywie na przeogniskowanie trochę trzeba jednak poczekać (+ nie ma szans na duże zbliżenie) albo musiałbym użyć obiektywu macro - co znowu przekałada się na konieczność użycia trzeciej ręki (ostrość ustawiana manualnie - czyli zresztą klasyka w macro) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli takie jakby klatkowanie szybszych ruchów, które były widoczne na początku, jakby kamera nie nadążała ze swoim klatkarzem (30 fps?). Nie ma to oczywiście wpływu na odbiór nagrania jako całości, bo to pomijalne, a tak tylko rzuciło mi się w oczy ;) Oczywiście oglądałem w HD 1080p aby widzieć właśnie te wszystkie szczegóły :D

 

Istnieje też prawdopodobieństwo, że to problem po stronie mojej przeglądarki. Tak czy siak, fajna recenzja i nie krępuj się tylko nagrywaj kolejne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta też jest info o stalówce stalowej.

No a ja właśnie teraz skopiowałem ze strony producenta:

 

Nib  23 Kt. Palladium Dreamtouch

Mogę zrobić screena w razie czego ;) Generalnie również wydało mi się to trochę dziwne, ale skoro strona producenta tak twierdzi to nie chciałem się z tym sprzeczać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli jest oficjalna strona producenta i strona, która jest już dziełem wtórnym to bardziej ufam tej oryginalnej, ale być może jest to faktycznie błąd na ich stronie. Mnie również zaciekawiło to, że nie ma żadnych oznaczeń próby - nawet w filmie o Rembrantdcie wspomniałem o tym, że to dokładnie ten sam wzór zdobiący stalówkę (zresztą o identycznym gabarycie)...

 

Obecnie jestem w fazie testowania różnych elementów oraz ustawień pod kątem nagrywania wideo więc mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej - w tych filmach jeszcze kilku rzeczy nie wiedziałęm, a nie było kiedy się dowiedzieć z uwagi na fakt, że czas gonił (chciałem przynajmniej większość wrzucić zanim jeszcze trwał konkurs) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...