Skocz do zawartości

Konwerter


simosim

Polecane posty

Dziękuję, to szkoda, że nie można stosować innych nabojów. Jaki niebieski atrament polecacie?

 

O, i tu się zaczynają schody ;)

Ze stosunkowo tanich wart polecenia jest Waterman Serenity Blue (dawniej Florida Blue), ewentualnie Mysterious Blue (Blue-Black), jeśli wolisz ciemniejszy.

Visconti też jest ładny, ale niemal dwukrotnie droższy. Warte polecenia są też atramenty J. Herbin, dostępne w Wariackich papierach.

Znakomite są atramenty Pilota (Iroshizuku), ale cena w polskich sklepach wyrywa z butów.

Poszukaj w recenzjach atramentów i próbuj, ale na jednym się pewnie nie skończy ;).

P.S. Zaraz pewnie ktoś napisze, że podane przeze mnie propozycje są do bani i wymieni swoje ;) Ja mam chyba z dziesięć różnych niebieskich atramentów i nadal nie mogę się zdecydować, który mi najbardziej odpowiada :D

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa takie niebieskie do "oficjalnego" pisania i mogę polecić DC Supershow Blue od Private Reserve (nie wiem czy w Polsce można go jeszcze kupić, kiedyś był w Abernato). Ale też zerknij na atramenty Diamine, choć to loteria, bo niektóre brzydko zachowują się w piórze. Możesz też spojrzeć na rodzimą produkcję KWZ Ink. Tak czy siak, bez czytania recenzji się nie obejdzie ;)

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...