Jump to content

Konwerter

simosim
 Share

Recommended Posts

Guest Andrew

Używam Sheaffera 100 na zmianę z innymi piórami i sobie chwalę :) A co do atramentu o jest bardzo dużo recenzji na forum, przejrzyj je sobie i wybierz taki, który będzie Ci odpowiadał

Guest Markol

Dziękuję, to szkoda, że nie można stosować innych nabojów. Jaki niebieski atrament polecacie?

O, i tu się zaczynają schody ;)

Ze stosunkowo tanich wart polecenia jest Waterman Serenity Blue (dawniej Florida Blue), ewentualnie Mysterious Blue (Blue-Black), jeśli wolisz ciemniejszy.

Visconti też jest ładny, ale niemal dwukrotnie droższy. Warte polecenia są też atramenty J. Herbin, dostępne w Wariackich papierach.

Znakomite są atramenty Pilota (Iroshizuku), ale cena w polskich sklepach wyrywa z butów.

Poszukaj w recenzjach atramentów i próbuj, ale na jednym się pewnie nie skończy ;).

P.S. Zaraz pewnie ktoś napisze, że podane przeze mnie propozycje są do bani i wymieni swoje ;) Ja mam chyba z dziesięć różnych niebieskich atramentów i nadal nie mogę się zdecydować, który mi najbardziej odpowiada :D

Edited by Markol

Guest Andrew

Ja mam dwa takie niebieskie do "oficjalnego" pisania i mogę polecić DC Supershow Blue od Private Reserve (nie wiem czy w Polsce można go jeszcze kupić, kiedyś był w Abernato). Ale też zerknij na atramenty Diamine, choć to loteria, bo niektóre brzydko zachowują się w piórze. Możesz też spojrzeć na rodzimą produkcję KWZ Ink. Tak czy siak, bez czytania recenzji się nie obejdzie ;)

Edited by iAndrew