Jump to content

Pióro wieczne Platinum Srebrne 1950r


Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem pióra wiecznego firmy Platinum z lat 50'tych, pióre jest prawdobodobnie ze srebra. Na piórze napisane jest:

PLATINUM IND.CO,,LTD.PURE SILVER natomiast na stalówce PLATINUM 14K IRIDIUMoraz dwa symbolo a na jednym jest S*N

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć coś o tym piórze np. czy jest ze srebra czy posrebrzane, jak się je otwiera i ile może być warte?

 

post-3610-0-07266800-1428170822_thumb.jpg

post-3610-0-10487800-1428170829_thumb.jpg

post-3610-0-41779500-1428170999_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak jest przyjęte jakoś dziwnie, że jak się wchodzi w jakieś nowe towarzystwo, to się człowiek przedstawia i mówi o sobie parę słów...

 

Skoro jest napisane "pure silver" należy podejrzewać, że to srebro.... Może powinna być gdzieś wytłoczona próba...

System napełniania tego pióra to tzw. "lever filler", czyli dźwigienkowy. Prawdopodobnie w środku jest (sparciała) gumka i (zardzewiała lub nieistniejąca) sprężynująca blaszka. Najprawdopodobniej pióro jest niesprawne. Jeśli nie umiesz otwierać to lepiej nie otwieraj, oddaj w ręce fachowca...

Co do wartości - to tak jak ze wszystkim - wartość jest taka, za jaką znajdziesz chętnego do zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Witaj. Popieram zdanie przedmówcy. To nie targ z mięsem. Uszanuj innych użytkowników. Pobieżnie patrząc na to cudeńko, to wygląda na dość sfatygowane. Wewnątrz zapewne nie jest lepiej. Jedynie stalówka wygląda na stosunkowo sensowną. Choć może tylko wyglądać.

 

W kwestii targów natomiast, tak na szybko - 1,08 - 1,80 zł za gram. Taka jest cena skupu srebrnego złomu, zależnie od próby. Złoto - ciut więcej, bo jakieś 70 zł za gram 585. Tutaj złomu nie skupujemy.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za nie przedstawienie się. Nazywam się Piotr, jestem z małopolski posiadam owe pióro i chciałem się czegoś o nim dowiedzieć ponieważ w temacie piór jestem kompletnie zielony. Dziękuję  bardzo za odpowiedzi. Znalazłem niemal identyczne pióro na ebayu które wyglądało na bardziej zużyte na zewnątrz, poza tym było czyszczone. Co do środka to nie mam pojęcia jak je otworzyć i faktycznie poszukam jakiegoś fachowca żeby to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Piotr! Napisałeś w pierwszym poście Witam. Mi to wystarcza. Nie każdy chce powiedzieć o sobie tych pare słów, inni wpadają tu na chwilę, z jakimś problemem. Zresztą po to są takie fora jak to. To tylko forum o piórach a nie miejsce dla "wyjątkowo, wyjątkowych ludzi". Równie dobrze możesz gdzieś zapytać o szlifierkę kątową i nie musisz tego robić na kolanach.

 Post Nilfeina jest zwyczajnie nieelegancki. Nilfein pozdrawiam Cię naprawdę serdecznie. Coś Cię pewnie dziś ugryzło? Też nie mam najlepszego dnia!

Ch.

Edited by chomsky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...