Skocz do zawartości

Parker Rialto - jakie naboje lub tłoczek.


Robson

Polecane posty

Witam,

 

mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu :).

Szukałem, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje poniższe pytanie.

Dzisiaj (przez przypadek) znalazłem w czeluściach jednej z szuflad pióro Parkera Rialto - stan "dziewiczy". Niestety żadne z posiadanych przeze mnie naboi Parkera i tłoczków (dwa różne) nie pasuje do niego. Czy ktoś z Was orientuje się jakie naboje i tłoczek można zamontować do tego pióra i gdzie ewentualnie można je dostać?

Trochę szkoda żeby pióro leżało odłogiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe :hmm1:

Miałem dawno temu takie pióro i, o ile mnie pamięć nie myli, używałem do niego nabojów Parkera. Rialto to w sumie taki trochę podrasowany Vector.

 

Na zdjęciu z netu (http://mlb-s2-p.mlstatic.com) nabój też wygląda na typowego Parkera

 

DuLRNPK.jpg

 

P.S. Może ten dings, na który nadziewa się nabój, jest uszkodzony i dlatego nie pasuje?

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie zdarzyło wkładać nabój nie tą stroną co trzeba :).

Wiem też, że na początku trzeba dobrze docisnąć. Tu nie chodzi o to, że nabój za ciasno wchodzi, wręcz odwrotnie. Jak włożyłem nabój, a następnie usunąłem to w "gnieździe" i na zewnętrznych ściankach naboju był atrament. Czyli wychodzi na to, że jest zbyt luźno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie zdarzyło wkładać nabój nie tą stroną co trzeba :).

Wiem też, że na początku trzeba dobrze docisnąć. Tu nie chodzi o to, że nabój za ciasno wchodzi, wręcz odwrotnie. Jak włożyłem nabój, a następnie usunąłem to w "gnieździe" i na zewnętrznych ściankach naboju był atrament. Czyli wychodzi na to, że jest zbyt luźno.

 

A może nie jest za luźno, tylko kanał spływaka (czy jak to się fachowo nazywa) jest niedrożny i atrament zamiast docierać do stalówki rozlewa się wewnątrz sekcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie jest za luźno, tylko kanał spływaka (czy jak to się fachowo nazywa) jest niedrożny i atrament zamiast docierać do stalówki rozlewa się wewnątrz sekcji?

 

Pióro pisze, tyle tylko, że brak jest szczelności, a sam nabój wchodzi dość luźno. Nie tak jak w przypadku innych piór.

 

 

Nie wiem czy Rialto nie był przypadkiem podrabiany. Sprawdź czy nie pasują do niego naboje typu international.

 

To raczej nie jest podróbka, do kompletu jest też długopis.

Już doszedłem skąd pióro (i długopis) znalazły się u mnie. Kilka lat temu żona dostała je w prezencie, przełożyła z długopisem do etui i tak sobie przeleżało do czasów obecnych :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę niepokojące wrażenie, że rzeczone piórko nie bez powodu przeleżało się w szufladzie :(.

W kolejnych materiałach źródłowych wyraźnie piszą, że do tych piór pasują naboje i konwertery w standardzie Parkera:

 

http://www.penhero.com/PenGallery/Parker/Parker88.htm

 

Tak że tego, jak mawia Klasyk ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...