Skocz do zawartości

Franklin Christoph Model 02 Ice & Smoke


Mate

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow,

Majac troche wiecej czasu postanowilem, ze podziele sie kilkoma dodatkowymi fotami pierwszego z moich nabytkow I napisze pre slow.

No to zaczynamy... zaraz po rozpakowaniu (ktore polega na otwarciu skorzanego etui w ktorym przyszlo pioro :)) oczom moim ukazal sie naprawde mily widok. Kiedy zastanawialem sie nad zakupem nie bylem pewien czy przekona mnie to "dziwactwo". Musze jednak przyznac, ze pioro na zywo wyglada rewelacyjnie. Material z ktorego go wykonano jest naprawde wysokiej jakosci. Jest jednak roznica pomiedzy tym jak trzma sie w rece jakiegos Pilota albo Pelikana, ale to mozna uznac jedynie za plus :)

Poniewaz w planach mialem codzienne uzytkowanie w tym modelu zdecydowalem sie na stalowa stalowke EF - i znowu jakiez zaskoczenie... pisze idealnie, gladko i soczyscie :). Rozmiar tez niczego sobie, zwlaszacza po kilku tygodniach uzytkowania Lamy 2000 i Pilota VP wymagalo to kilku kresek przyzwyczajenia.

Oczywiscie od samego poczatku gdy zdecydowalem sie na zakup mialem w planach przerobienie piora na tzw. "eyedropper". Kilka kropel smaru silikonowego tu i tam i zrobione.
Tu (chyba bo nie jestem pewien czy to jest przyczyna) pojawil sie maly irytujacy problem, a mianowicie kazde niedelikatne obejscie sie z piorem powoduje wypluwanie sporej ilosci atramentu ze splywaka :-/. Wymaga to wiec troszke uwazniejszego odkladania piora bez skuwki, ale co gorsza gdy jest zamkniete struzki atramentu wyciekaja i brudza skuwke od wewnatrz co jest niezmiernie irytujace. Nie wiem jednak czy jest to wina slywaka czy tez faktu, ze w korpusie plywa prawie 3ml atramentu ktory uporczywie chce sie wydostac??

.... no a teraz cos dla oka.

IMG_2460.jpg

IMG_2461.jpg

IMG_2462.jpg

IMG_2463.jpg

IMG_2466.jpg

IMG_2469.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Pióro wygląda interesująco, choć do tej pory Franklin-Cristoph kojarzył mi się z bardziej okazałymi modelami.

Recenzja też fajna, dziękuję :)

Ale żeby dodać odrobinę dziegciu do beczki miodu chciałbym zwrócić Ci uwagę, że jednoczesne naciśnięcie klawisza Alt Gr oraz klawisza odpowiadającego literom powoduje edycję znaków pisarskich charakterystycznych dla języka polskiego, takich jak ą, ę ś, ć itd ;)

Pozdrawiam i życzę miłego pisania, zwłaszcza że, jak widzę, tankujesz niezły atrament :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw co do pióra : jestem świeżak, ale wydawało mi się, że pióro, kupione za więcej niż 100 złotych powinno być cudem techniki, wolnym od wszelakiej maści niedoróbek i problemów. Ot. kupujesz, tankujesz i cieszysz się nabytkiem. Widzę, ze tak nie jest:) Złośliwie mógłbym pomyśleć : dobrze wam tak, burżuje :) Nie pomyślałem jednak. Jestem tylko zdziwiony.

Teraz co do błędów: Dacie wiarę, że zauważyłem je dopiero, gdy przeczytałem post Markola i wróciłem na górę? Zauważyłem, ze czytając, zauważam błędy typu "rzaba" ale takich jak w pierwszym poście - już nie :)  

Ciekawe, dlaczego? 

Btw. Podoba mi się, ze na tym forum panuje taka poprawność pisania:) Rzadkość w dzisiejszym internecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

@ Markol - no to zobaczymy jak Alt GR dziala... hmmmm chyba srednio na moim kompie. á é ó i tyle :(ale dzieki za rade.

 

Odnoscie okazaloci pióra - wcale nie jest takie male. Zrobie moze male porównanie jak bede pisal o FC model 19.

 

Jeśli nie działa, to spróbuj jednocześnie nacisnąć lewy Shift i Ctrl - ta kombinacja zmienia układ klawiatury. A z i y są na swoim miejscu, czy odwrócone?

O ile w Twoim komputerze jest w ogóle polskie ustawienie klawiatury. Jeśli nie, to najmocniej przepraszam :)

 

Co do pióra, to nie twierdzę, że jest małe. Spojrzałem na zestawienie (na stronie producenta) i wynika z niego, że model 02 jest nawet jednym z większych:

 

0GsFQ9K.jpg

 

Po prostu przezroczyste tworzywo, z jakiego jest wykonane to pióro, nasuwa mi skojarzenia z piórami tzw. szkolnymi, co niczego mu oczywiście nie ujmuje :)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa, to spróbuj jednocześnie nacisnąć lewy Shift i Ctrl - ta kombinacja zmienia układ klawiatury. A z i y są na swoim miejscu, czy odwrócone?

O ile w Twoim komputerze jest w ogóle polskie ustawienie klawiatury. Jeśli nie, to najmocniej przepraszam :)

Jeśli nie ma to wystarczy doinstalować taką i wybrać ją z menu przy każdym korzystaniu, w przypadku androida byłoby jeszcze prościej, bo po przytrzymaniu klawisza od razu wyskakują wszystkie znaki diakrytyczne języków, które wybraliśmy   ;)

 

 

Co do pióra, to ciekawe jak zachowywało się przed modyfikacją, bo zaakcentowane tutaj wady w moim odczuciu przekreśliły by na dobre takie pióro.

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Najpierw co do pióra : jestem świeżak, ale wydawało mi się, że pióro, kupione za więcej niż 100 złotych powinno być cudem techniki, wolnym od wszelakiej maści niedoróbek i problemów. Ot. kupujesz, tankujesz i cieszysz się nabytkiem. Widzę, ze tak nie jest:) Złośliwie mógłbym pomyśleć : dobrze wam tak, burżuje :) Nie pomyślałem jednak. Jestem tylko zdziwiony.

 

Niestety, nie tylko pióra za ponad 100, ale również i te za ponad 1000 zł potrafią sprawić paskudną niespodziankę ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hahaha... Jedzie człowiek na krótkie wakacje, a tu takie zamieszanie jak na Twitterze Pani Ogórek :)

Wszystkich których oczy rozbolały przepraszam i więcej już żadnych sztuczek w poszukiwaniu polskich znaków stosował nie będę (dziś pisane na komputerze kolegi).

Na zakończenie dodam, ze Franklin Christoph zrobił mi mila niespodziankę, a mianowicie po opisaniu problemu na jednym z międzynarodowych forów otrzymałem prośbę o kontakt. Tak tez wiec uczyniłem i jest w drodze do mnie nowa stalówka wraz ze spływakiem.

Wkrótce zobaczymy czy rozwiąże to problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...