Skocz do zawartości

Crescent filler - czy ten system napełniania jest bezawaryjny?


Polecane posty

Podobają  mi się crescent fillery. Pomyślałem sobie, że tworząc kolekcję piór do pisania, a nie tylko do gablotki, fajnie byłoby mieć pióro z takim systemem napełniania.

Czy jest on trwały?

Jakie są Wasze wrażenia z korzystania z crescent fillerów, szczególnie wintydżowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Norbie,

 

system opatentowany przez Conklina to nic innego jak pióro napełniane z wykorzystaniem gumowego zbiorniczka.

 

Conklin+-+reklama.jpg

Źródło: Pióromaniak (http://pioromaniak.blogspot.com/2012/10/conklin.html)

 

Trwałość taka sama, jak w pozostałych piórach z lateksowymi zbiorniczkami. Jedyne kłopoty mogą sprawić ebonitowe pierścienie służące do blokowania półksiężyca, które przy energicznym użytkowaniu (wstrząsy, uderzenia) mogą pękać. Moje doświadczenia wskazują, że system półksiężycowy jest wygodniejszy niż dźwigienkowy i przyciskowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwagę delikatność piór z crescentem... I to, że to system prostszy od lever fillera...

Znasz może jakieś crescent fillery nie-vintage? :)

 

Jest ich całkiem sporo. Poczynając od współczesnej inkarnacji Conklina pod znakiem Yafy, przez Visconti, a na Stipuli kończąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich całkiem sporo. Poczynając od współczesnej inkarnacji Conklina pod znakiem Yafy, przez Visconti, a na Stipuli kończąc.

To właśnie ciekawe, bo szczerze mówiąc crescent mnie nigdy nie kręcił jakoś bardzo, stąd fajnie się dowiedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArielN - dzięki za info. Oczywiście zaglądnąłem na Twojego bloga i jeszcze nie jeden raz go sobie poczytam. :)

Właśnie przeczytałem na conklinpens, że współczesne Conkliny mają dożywotnią gwarancję. Pytanie tylko, czy obejmuje ona także pierścień, jeżeli ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu?

Zacząłem szukać innych współcześnie produkowanych crescent fillerów i być może niezbyt dokładnie szukałem, ale wydaje mi się, że w aktualnej kolekcji Stipula i Visconti już ich nie posiadają, choć jeszcze niedawno faktycznie były dostępne. Stipula Saturno, Visconti Millennium Arc One (czerwony demonstrator) i Visconti Kopernik są całkiem fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zaglądnąłem na Twojego bloga i jeszcze nie jeden raz go sobie poczytam. :)

 

Miło mi Norbie :). Przekażę Magdzie, bo sama prosiła mnie o napisanie chociaż kilku słów o Conklinach. Z pewnością się ucieszy. 

 

Właśnie przeczytałem na conklinpens, że współczesne Conkliny mają dożywotnią gwarancję. Pytanie tylko, czy obejmuje ona także pierścień, jeżeli ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu?

 

O współczesne wersje tak bardzo bym się nie bał, bo pierścienie (podobnie jak całe pióra) wykonane są z akrylu, a nie ebonitu. To bliskie naszym czasom ustrojstwo, mimo, że podczas obróbki wydziela przerażającą woń, jest w miarę trwałe. 

 

Zacząłem szukać innych współcześnie produkowanych crescent fillerów i być może niezbyt dokładnie szukałem, ale wydaje mi się, że w aktualnej kolekcji Stipula i Visconti już ich nie posiadają, choć jeszcze niedawno faktycznie były dostępne. Stipula Saturno, Visconti Millennium Arc One (czerwony demonstrator) i Visconti Kopernik są całkiem fajne.

 

Jeżeli masz okazję podróżować, to bez problemu obejrzysz na żywo te pióra w sklepach we Włoszech i Hiszpanii. W sieci ślad już po nich zaginął, ale na półkach zalegają w niejednym zagranicznym punkcie. Zawsze też pozostaje rynek wtórny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...