Jump to content

Niekompletne Lamy i MB


maugrim

Recommended Posts

Więc czeka mnie sprzedaż. szkoda, bo to ważne pamiątki, ale może kupione nowe pióro będę traktować jako substytut?

 

Możesz jeszcze zrobić tak: 

kupić takie pióro: http://allegro.pl/pioro-wieczne-lamy-studio-czarny-mat-i5077771578.html

i przełożyć sekcję (to ta część którą pokazujesz na zdjęciu - w całości) Musisz tylko zwrócić uwagę na inne faktury sekcji i zastanowić się czy to będzie dobrze wyglądać. 

Tym sposobem będziesz miał nowe pióro z "pamiątkowym sercem" starego pióra ;) a stalówka złota powinna mieć lepsze właściwości niż ta stalowa w oryginalnej sekcji.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by bylo wyjac stalowke razem ze splywakiem i w niewidocznym miejscu spróbować zetrzec pozlote (jak sie zetrze to podrobka, jak zloto to wiadomo) :) to ze magnes nie przyciaga stalowki to jeszcze nie znaczy ze jest oryginalna.

 

Wystarczy, żeby magnes przyciągał stalówkę i już na 100% wiemy, że to podróbka - beż wyciągania, ścierania, analizowania.

Jeśli miałbym ją w rękach to też mogę powiedzieć czy to oryginał, czy podróbka bez ścierania, wyjmowania etc. Wystarczy lupa.

Link to comment
Share on other sites

jesli magnes będzie przyciagal stalowke to pewnie że podrobka, tyle tylko że to próba w jedna stronę. Jeśli magnes nie przyciagnie stalowki to nie znaczy ze jest zlota i dalej się trzeba zastanawiac a lupa też niewiele wnosi chyba że to kiepska podrobka :) najpewniejsze byloby sprawdzenie u zlotnika.

Edited by Lepki
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

Magnes stalówki nie przyciągnął; Stalówki wyciągać nie będę - boję się, że później nie złożę tego z powrotem. Tu wrzucam większe, lepsze zdjęcie, może pomoże w określeniu czy stalówka jest oryginalna ->  http://tszych.com/pub/pioro_MB.jpg

Też myślałam nad kupnem całego pióra i wymienieniu stalówki na tę co posiadam, ale to już ostateczna ostateczność. Spróbuję napisać do polskich dystrybutorów czy nie można u nich nabyć brakujących części.

 

Dzięki za pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...