Skocz do zawartości

Blue - Jinhao


A  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Jakiś czas temu kupiłem sobie Jinhao x750, do przeysłki dołączono dwie paczki nabojów marki Jinhao. Naboje rozprułem i przelałem do Kaweco Sport, którego uzywam do testowania atramentów.


 


Wydaje mi się, że Jinhao nie produkuje atramemntów, tylko kupuje je na chińskim rynku i dodaje swoje logo, ale głowy nie dam. Atrament jest zaskakująco udany. Nie strzępi, nie przebija, ma dobry przepływ i silne nasycenie.


 


Ekspresjonizm abstrakcyjny


 


 


dWGMTw.jpg


 


Software ID


 


kV1Fto.jpg


 


 


Zakres koloru


 


 


bWYz69.jpg


 


Oxford Recycled ( 90g, satined paper), Kaweco Classic Sport, zakraplacz, stalówka w rozmiarze B


 


 


hta0g7.jpg


 


 


6uCwoo.jpg


 


MdIgg1.jpg


 


NdQakg.jpg


 


0h5f60.jpg


 


Porównanie


 


w0RGxE.jpg

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że Jinhao nie produkuje atramemntów, tylko kupuje je na chińskim rynku i dodaje swoje logo, ale głowy nie dam. Atrament jest zaskakująco udany. Nie strzępi, nie przebija, ma dobry przepływ i silne nasycenie.

 

 Niebieskiego Jinhao nie posiadam, więc co do przebijania się nie wypowiem,

 za to czarny Jinhao przebija na potęgę :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Moje Jinhao x750 okazało się trwalsze niż kosztujący 15 razy więcej Waterman Hemisphere.

 

Są oczywiście Jinhaa podłej jakości, ale część sygnowanych tym logo piór to tanie i dobre woły robocze (x750 i 159, jeszcze mnie nie zawiodły, a nie cackam się z nimi). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

 Nie wiadomo czy kolega Markol odniósł się do piór Jinhao czy też do atramentów tej firmy.

 Pozdrawiam.

 

Tak ogólnie do produktów tejże firmy. Ja też mam kilka piór Jinhao i całkiem nieżle mi się nimi pisze. Moja 750 akurat za bardzo rozlewała jak na mój gust, ale byłem tego świadomy dokonując zakupu, więc "widziały gały co brały".

Dlatego właśnie napisałem, że może pora przestać lekceważyć z urzędu wszystko ze znaczkiem Jinhao, bo, jak zauważył Visvamitra, droższe pióra też potrafią być kapryśne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...