Skocz do zawartości

Oznaczenia na stalówkach Pilota


tauriel

Polecane posty

Cześć. :)

Pierwszy raz kupiłam pióro interesując się wcześniej tematem, ale zastanawia mnie jedna rzecz.

W sklepie stacjonarnym dwie osoby poinformowały mnie, że kupuję pióro ze stalowką F. Coś mi się w domu nie zgadzalo, pisało jakoś grubo. Na pudełku była naklejka mówiąca też ze to F.

Natomiast dopiero teraz zauważyłam że na stalowce stoi wybite M.

Ktoś wie o co chodzi? Nie wiem czy czegoś nie rozumiem czy może powinnam iść do sklepu z reklamacja... może to M oznacza coś innego a ja nie mogę się pozbierać po stracie mojego poczciwego Zenitha i przestawić na Pilota? help? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na pudełku jest inne oznaczenie niż na piórze to albo masz złe pudełko, albo pióro. Z tego, co piszesz, wynika, że dostałaś nie to pióro, które chciałaś. Chciałaś F, dostałaś M. Wróć do sklepu.

 

Ps.

No chyba, że ja o czymś nie wiem, jeśli chodzi o kodowanie oznaczeń Pilota. oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M to M, F to F. Nie ma tu głębszej filozofii. Zostałaś bezczelnie oszukana. Idziesz i wymieniasz na właściwą, albo odbierasz swoją kasę.

Może nie koniecznie oszukana,...

 

może tylko pudła zamienili,...

 

idź i wymień...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nawet nie pudełko (po głębszym zastanowieniu). Naklejka była na piórze. A pudełko nie było zamienione bo jest specjalne do wzoru ;)

Dziękuję wam wszystkim,jutro pojadę do sklepu i zobaczę czy reszta z tej serii jest oznakowana tak samo.jeśli było jedno,to można się zastanowić nad błędem,ale jeśli wszystkie...

I jeszcze na deser: http://www.pilotpen.pl/pl/kategorie-produktow/piora-wieczne/wymienny-wk/pilot-mr-kolekcja-zwierzeca-pioro-wieczne-medium.html tutaj raczej się nie pomylili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z informacją, że japońskie M to europejskie F. Może w tym tkwi problem? 

Chyba nie sugerujesz, że sklep chciał dobrze dla klienta i sprzedał M, żeby klient nie stwierdził, że kreska jest za cienka :P;) jeśli ktoś chce F, to bez względu na to, czy to F japońskie, czy europejskie sklep powinien sprzedać F ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nawet nie pudełko (po głębszym zastanowieniu). Naklejka była na piórze. A pudełko nie było zamienione bo jest specjalne do wzoru ;)

Dziękuję wam wszystkim,jutro pojadę do sklepu i zobaczę czy reszta z tej serii jest oznakowana tak samo.jeśli było jedno,to można się zastanowić nad błędem,ale jeśli wszystkie...

I jeszcze na deser: http://www.pilotpen.pl/pl/kategorie-produktow/piora-wieczne/wymienny-wk/pilot-mr-kolekcja-zwierzeca-pioro-wieczne-medium.html tutaj raczej się nie pomylili...

Mam Pilota z serii zwierzęcej. Na piórze naklejka z rozmiarem F, na stalówce - M.Wcześniej nie zauważyłam, bo zmieniałam stalówki, zerknęłam teraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszanie z oznaczeniem grubości stalówki to raczej wina producenta lub dystrybutora, a nie sklepu:

(30 sekunda dla niecierpliwych)

 

Mówisz że wcześniej pisałaś Zenithem, piszącym coś jak zachodnie EF lub japońskie F. Może po prostu spróbujesz się przyzwyczaić? Jeśli nie, możesz dokupić Pilota 78G ze stalówką F i je podmienić, albo oddać pióro do sklepu i zamienić coś innego. Sheaffer ma dość cienkie F-ki które powinny sprostać twoim wymaganiom.

Pilot MR (pióro które masz) jest dostępny tylko ze stalówką grubości M (europejskie F), więc wymiana inny cieniej piszący odpada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że gdzieś już się spotkałem z tym, że sklep nakleja europejskie odpowiedniki japońskich oznaczeń tęgości (albo w jakiejś wideorecenzji Pilota o tym słyszałem). Tak czy siak, daleki byłbym od szukania spisku :D Najlepiej zgłosić się do sprzedawcy i powiedzieć, że oznaczenie na pudełku wprowadziło w błąd :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sugerujesz, że sklep chciał dobrze dla klienta i sprzedał M, żeby klient nie stwierdził, że kreska jest za cienka :P;) jeśli ktoś chce F, to bez względu na to, czy to F japońskie, czy europejskie sklep powinien sprzedać F ;)

Otóż to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam się tyle, że dystrybutor tak oznacza (przykleja naklejki) i ze sklep nic z tym nie robi,bo to pióro po prostu pisze cienko,cieniej niż np. Parkerowska F. I że w ogóle pilot na europejski rynek nie wysyła F.

Trudno, pióro u mnie zostaje, może się przyzwyczaje, i uda mi się znaleźć właściwy atrament, bo przy pelikanie 4001 Blue-Black ma problem ze startem po 1-2 minutach przerwy.

Dzięki wam wszystkim za pomoc, przyjazne to forum :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakieś kuriozum. Co to za sklep? Jak uznają, że dla klienta lepiej sprzedać BB zamiast M, bo tak się widzi dystrybutorowi z jakiegoś powodu, to wcisną inną stalówkę niż klient chce? Dla mnie to dziwne tłumaczenie. Jeśli taka jest praktyka dystrybutora to jest to jakaś żenada. Nie ma przecież w sumie oficjalnych standardów europejskich i azjatyckich, żeby coś na coś tłumaczyć. W Pilocie Vanishing Point 18K M jest szersza niż M w 78G na ten przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam się tyle, że dystrybutor tak oznacza (przykleja naklejki) i ze sklep nic z tym nie robi,bo to pióro po prostu pisze cienko,cieniej niż np. Parkerowska F. I że w ogóle pilot na europejski rynek nie wysyła F.

Trudno, pióro u mnie zostaje, może się przyzwyczaje, i uda mi się znaleźć właściwy atrament, bo przy pelikanie 4001 Blue-Black ma problem ze startem po 1-2 minutach przerwy.

Dzięki wam wszystkim za pomoc, przyjazne to forum :P

Naklejki naklejkami, ale według mnie sklep powinien Cię poinformować o tym fakcie, Ty chciałaś stalówkę F, a nie M. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki naklejkami, ale według mnie sklep powinien Cię poinformować o tym fakcie, Ty chciałaś stalówkę F, a nie M. 

Jeśli to był zwykły papierniczy, to jest możliwość, że nikt tego nie zauważył. Naklejka z oznaczeniem na piórze jest na tyle dobrze widoczna, że nie odczuwa się potrzeby sprawdzenia jego zgodności ze stalówką. Nie sądzę zaś, by dystrybutorzy informowali sprzedawców o takich "niuansach".

Niemniej jednak zwróciłabym pióro do sklepu i wymieniła na inne ze stalówką F,o ile to na niej najbardziej by mi zależało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam się tyle, że dystrybutor tak oznacza (przykleja naklejki) i ze sklep nic z tym nie robi,bo to pióro po prostu pisze cienko,cieniej niż np. Parkerowska F. I że w ogóle pilot na europejski rynek nie wysyła F.

Trudno, pióro u mnie zostaje, może się przyzwyczaje, i uda mi się znaleźć właściwy atrament, bo przy pelikanie 4001 Blue-Black ma problem ze startem po 1-2 minutach przerwy.

Dzięki wam wszystkim za pomoc, przyjazne to forum :P

Zutka spójrz na tą wypowiedź, z niej wynika, że sklep działa tak w pełni świadomie, więc to nie wynika z nieświadomości sklepu, wręcz przeciwnie z ich premedytacji i porównywania grubości linii do jednych z najgrubszych stalówek (Parker) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani mi zaproponowala wysłanie zapytania do Pilota "ale oni i tak nie wysyłają na rynek europejski..." i tak w kółko. Chciałam w sumie być złośliwa i upierac się przy F,przy samej literce, olewajac już to jak to pióro pisze, natomiast widziałam że pani chyba nie ogarnia o co mi chodzi.

Zwykły papierniczy to to nie był, tylko (jeśli można nazwę...) Klex w Krakowie w galerii. W sumie to nie wiem co z tym robić, czy jest sens się z nimi kopać. chcę pióro które cienko pisze do 100zl i żeby nie był to szajs z którym będzie wieczny problem zamiast wiecznego pisania ;). Z tych co widziałam to to pisadlo wydawało się dobrym wyjściem.

(Ten pilot kosztował mnie 89,-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...