Skocz do zawartości

KWZI IG czyli nowa dostawa od Nicponia :)


Romii

Polecane posty

Witajcie,

 

Ostatnio dotarły do mnie kolejne atramenty galusowe od Nicponia. :).

Jestem fanem atramentów galusowych i bardzo lubię nimi pisać.

Najbardziej z tej partii odpowiada mi mandarynka i kolejne wariacje na temat zielonego :).

Paleta dostępnych kolorów powiększa się cały czas - chociaż z drugiej strony

atramenty galusowe są dość specyficzne jeśli chodzi o ich wygląd i właściwości - trzeba przyzwyczaić się

i polubić ciemnienie i specyficzne cieniowanie.

To co widać na zdjęciu to atrament kilkudniowy - wysechł i ściemniał już na 100%.

 

Dla porównania na samej górze Edelstein Topaz kupiony ostatnio na forum.

Pozdrawia i zachęcam do komentowania.

 

5225acc4c73a.jpg

 

Romii.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) NIczym nie skrępowana wolność artysty. Mi taka ciągła ewolucja nie przeszkadza. Jest dzięki temu szansa na posiadanie absolutnie unikalnego inka.

Przy okazji chciałbym zapytać, czy dobrze pamiętam żeby galusowych nie stosować do stalówek nie złotych? Bo żrą?

I czy jakaś konserwacja pióra jest wymagana, czy jak się zaleje to już może tak być w piórze na zawsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) NIczym nie skrępowana wolność artysty. Mi taka ciągła ewolucja nie przeszkadza. Jest dzięki temu szansa na posiadanie absolutnie unikalnego inka.

Przy okazji chciałbym zapytać, czy dobrze pamiętam żeby galusowych nie stosować do stalówek nie złotych? Bo żrą?

I czy jakaś konserwacja pióra jest wymagana, czy jak się zaleje to już może tak być w piórze na zawsze?

 

 

Do stalowych nie należy używać, bo żrą. Złote są bezpieczne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stalowych nie należy używać, bo żrą. Złote są bezpieczne :)

W Parkerze IM-ie zeżreć nie chce.

Co prawda w tym piórze raczej trzeba mówić o "używaniu", ale żadnych niepokojących objawów na stalówce nie widzę.

A zielony galusowy #2 jest w nim już kilka miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Parkera stoi że:

"Pióro wieczne wyposażone w stalówkę z wysokiej jakości nierdzewnej stali typu..."

Może faktycznie jakość wysoka.

Może w starych piórach stalowe stalówki sa z bardziej "prostych" materiałów które się poddają. 

Mam na myśli postęp w metalurgii.

Taka dość luźna teoria mi przyszła do głowy.

Edytowano przez _ded_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony Galusowy #2 siedzi u mnie w TWSBI i nie zauważyłem aby jakaś krzywda działa się stalówce. Może atramenty Konrada nie są aż tak zabójcze dla współczesnej stali nierdzewnej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są atramenty które wyszły z fazy testowej i są dostępne - były juz ze mną na FPD. Faze testową opuściło wiele atramentów - ale każdy z nich powolutku ewoluuje. Kto się nie rozwija ten się cofa ;)

Atramentow galusowych jest ostatnio wysyp bo taki mam humor, albo w sumie miałem w wakacje ;) Poza tym opracowalem metode która pozwala mi testowac stabilnosc i jakość atramentow galusowych "w locie" - co ułatwia tworzenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham również te Nicponiowe kolorki - a szczególnie zielono-złoty KW2...

zmiana jego kolorów nie przestaje mnie zadziwiać..

 

i żałuję, że nie kupiłem więcej w Warszawie..

nic okazja będzie PS w Katowicach...

 

Konrad chylę czoła przed umiejętnościami... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham również te Nicponiowe kolorki - a szczególnie zielono-złoty KW2...

zmiana jego kolorów nie przestaje mnie zadziwiać..

 

i żałuję, że nie kupiłem więcej w Warszawie..

 

Konrad chylę czoła przed umiejętnościami... :)

Jak masz ochotę to sie podzielę. :). Zielonych mam sporo #1 i #2, czerwony, niebieski.

60 ml. to za dużo przy takiej ilości kolorów, dlatego odpowiadają mi małe diamine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...