Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w identyfikacji


Pan Kleks

Polecane posty

Witam  :)

 

No to jak w temacie. ;)

Od pewnego czasu, nie wiadomo skąd (bo przecież miałem sobie kupić tylko jedno pióro :P ), zaczęły się u mnie pojawiać różne osobniki. A że piórologiem nie jestem, to będę niezmiernie zobowiązany za pomoc w identyfikacji modeli, roczników, może ktoś zna jakieś ciekawostki dotyczące moich nabytków... Będę wdzięczny za każdą informację.

 

Najpierw jakiś szkolny Parker. Wygląda mi na lata 80-90. Na stalówce napis Parker, na skuwce napis PARKER MADE IN U.K. IIII

6184e0af41eaa506.jpg

 

Następny jakiś szkolny Sheaffer. Na klipsie napis SHEAFFER'S, na korpusie SHEAFFER'S - MADE IN U.S.A., na stalówce SHEAFFER'S @

8db806822fa3af2c.jpg

 

Kolejny Sheaffer. Imperial? Na skuwce napis SHEAFFER - MADE IN U.S.A., na stalówce SHEAFFER @  USA

0f38baa1f608b46b.jpg

 

I jeszcze jeden. Na klipsie napis SHEAFFER'S, na korpusie W.A. SHEAFFER PEN CO. |FORT MADISON, IOWA, USA | MADE IN USA | 500, na stalówce SHEAFFER'S  -59-  MADE IN USA  14K

bb25acbb7ba80d50.jpg

 

MB. Myślałem, że to 320, ale nie...  Na pierścieniu skuwki napis MONTBLANC GERMANY i nic poza tym.

b35c4d44f2c00dea.jpg

 

Bayard. Na stalówce napis BAYARD 18CT i nic poza tym. 

18e5c2533d24bc34.jpg

(W tym piórze skuwka wygląda na pozłacaną, a korpus (tylko korpus) jest zrobiony z dziadowskiego, miękkiego plastiku z nieobciętym cyckiem z wtryskarki. Masakra...)

 

Platinum. Wygląda, jak Pilot Elite. Na pierścieniu skuwki logo (globusik z literami S*N) i napis PLATINUM, Na stalówce 18 K (globusik), z jednego boku PLATINUM, z drugiego dwie japońskie literki (pewnie -PLATI-  -NUM- :P ), na korpusie 18 | PLATINUM.

2263a1840b2feb80.jpg

 

Pilot. Na klipsie napis PILOT, na skuwce logo i napis R 14 K, na stalówce PILOT | MADE IN JAPAN | 14K, na korpusie "PILOT" |  PILOT PEN (logo) MFG. CO. LTD. (ostatnich liter tylko się domyślam, są prawie zupełnie starte) | MADE IN JAPAN.

c2a02ef236957e5e.jpg

 

No i... na razie tyle. ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovereign miałby białą kropkę i inszą stalówkę (Lifetime)

Może to faktycznie być Admiral II. Produkcja 1946 (i być może 1945), bo już w 1947 na reklamach Admiral ma otwartą stalówkę. Kod cenowy by się zgadzał. Ten drugi Sheaffer to po prostu "Cartridge Pen". Wprowadzony ok. 1964, w każdym razie z taką datą jest reklama najwcześniejsza, jaką znam..

 

66859e1d537a3ef3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Czyli:

 

1. Parker 15 z pierwszego kwartału 1994

2. Sheaffer Skripsert with Stylpoint, c. 1957 (tu go znalazłem: http://dirck.delint.ca/beta/?page_id=2923)

3. Sheaffer 506 Triumph Bright Chrome C.T. (http://www.sheaffertarga.com/Imperial%20and%20Triumph/506%20%20Brightc%20hrome%20C.T.html), tylko nadal nie wiem, z jakiego mniej więcej okresu.

4. Sheaffer 500 Admiral II c. 1946

 

A trzy pozostałe? Ktoś coś wie? Plizzz...  :sacro: 

Edytowano przez Pan Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayard to marka bodajże z Paryża, która produkowała pióra przez długi okres na naprawdę szeroką skalę. Przypuszczam, że we francuskim internecie jej historia jest solidnie udokumentowana. W sieci można napotkać mnóstwo reklam tej marki. Może w ten sposób uda się zidentyfikować model. To jeden z najnowocześniej wyglądających Bayard'ów, jakie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...