Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać proszę pióro wieczne do 150 zł


Polecane posty

Kiedyś miałam ulubione pióro tanie chińskie ze schowaną stalówką. Rany jak ono bezbłędnie pisało... Niestety w trakcie kolejnych przeprowadzek gdzieś się zgubiło. Potem miałam parkera vector srebrny było ok ale mi je ktoś zwinął niestety... Obecnie piszę tanim zenithem.

Dziękuję bardzo za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Romii

z Parkerami (w tym z IM)

jest tak....

są ładne ale w mojej opinii ich walory pisemne są co najwyżej przeciętne

pod tym względem Waterman np. Hemi bije je ns głowę

ja bym wybrał czrrwone Hemi :-)

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Parker Vector i IM to zupełnie inna liga niż Waterman Hemisphere. Różnica kilku klas na korzyść Hemi. Kiedyś używałem Vectora, nawet dwóch i nie wspominam tego dobrze. Niedawno w pracy znalazłem w biurze Vectora, popróbowałem i upewniłem się, że to pióro o parametrach kiepsko zaostrzonego patyka.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

no więc mam moje własne gift collection 100 czerwone z kółkami białymi... Pierwsze wrażenie ze skuwką nałożoną troszkę ciężkie. Bez pisze rewelacyjnie, Troszkę trzeba odczekać bo smugi idą gdy się przetrze od razu ale i tak w sumie szybko zasycha. Pisze się lekko i miło. Na razie załadowałam naboje dołączone ale zamierzam zakupić atrament i tu pytanie: jaki poza oryginalnym nadaje się do tego pióra? Kolorek z niebieskiego zmienię na granatowy (czarne mam w zenithcie).

:D

 

A hemisphere mąż obiecał następnym razem.

Edytowano przez sylvia1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc mam moje własne gift collection 100 czerwone z kółkami białymi... Pierwsze wrażenie ze skuwką nałożoną troszkę ciężkie. Bez pisze rewelacyjnie, Troszkę trzeba odczekać bo smugi idą gdy się przetrze od razu ale i tak w sumie szybko zasycha. Pisze się lekko i miło. Na razie załadowałam naboje dołączone ale zamierzam zakupić atrament i tu pytanie: jaki poza oryginalnym nadaje się do tego pióra? Kolorek z niebieskiego zmienię na granatowy (czarne mam w zenithcie).

:D

 

A hemisphere mąż obiecał następnym razem.

Smugi to kwestia atramentu. Popytaj sprzedawców, który z atramentów szybciej wysycha. To zależy też od papieru.

A do tego pióra, tak jak  i do każdego innego, możesz używać praktycznie każdego atramentu produkowanego przez reneomowane firmy... Może tylko uważając na te najtańsze za powiedzmy 2,50 buteleczka...;-) Miłego śmigania piórem

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać trochę nasze forum.

Atramentów jest bardzo duży wybór, nie musi być takie jak producent pióra - to tak w dużym myślowym skrócie.

Nie pisałem GIT 100, tylko 300, jak także Hemi - ale hemi wydaje mi się w moim odczuciu lepsze w dłoni dla kobiety ;)

Piszą fajnie - choć w subtelnym odczuciu wolałbym Hemi :)

 

Miłego pisania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Sheaffer Gift 100 nie ma porównania do Hemi jeśli chodzi o wagę, nie jest to wybitnie ciężkie pióro, ale lekkie też nie, ze skuwką na korpusie może być niektórym trudno pisać, szczególnie dłuższe teksty, Waterman jest lżejszy. Tyle mogę powiedzieć, bo nie pisałam Hemisphere. Oba są tu na forum raczej chwalone, więc wybierałabym spomiędzy nich.

IM Parkera jak dla mnie piękny, ale niestety jest to pióro do oglądania, bo pisać nim to nie lada wyzwanie. W sumie źle się wyraziłam, bo pisze się nim fajnie - jak już się je uruchomi, a to bywa trudne i pracochłonne....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...h.

IM Parkera jak dla mnie piękny, ale niestety jest to pióro do oglądania, bo pisać nim to nie lada wyzwanie. W sumie źle się wyraziłam, bo pisze się nim fajnie - jak już się je uruchomi, a to bywa trudne i pracochłonne....

IM zbyt szybko wysycha nie używany 2-3 dni czasami wystarczy, bywa to irytujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...