Skocz do zawartości

Na czym polecacie pisać?


Polecane posty

Kaligrafią zajmuję się hobbystycznie; w swojej kolekcji mam dwie obsadki, 8 stalówek i dwa słoiczki atramentu. Piszę zazwyczaj w zwyczajnych zeszytach, bo mam niewiele kart papieru czerpanego, który,,oszczędzam" na specjalne okazje. Polecacie jakieś zeszyty/karty do pisania? Najczęściej pisze czymś co jak znalazłam, nazywa się kursywą humanistyczną, ale ostatnio eksperymentuję z pismem wersalikowym (najczęściej uncjałą), które jest grubsze i atrament zdecydowanie wolniej wysycha. Piszę atramentem zakupionym w Wielkiej Brytanii (Caligraphy Ink -Stuart Houghton), każda stalówka jest z innej bajki więc nie będę tu ich wypisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ćwiczysz, to zwykły papier do drukarki czy ksero będzie odpowiedni. Jeśli jednak szukasz czegoś dobrego, to papier Clairefontaine będzie odpowiedni. Praktycznie każdy. Nie zwracaj uwagi na gramaturę. I tak piszesz z jednej strony kartki. Gramatura to jedynie jeden z bardzo wielu wyznaczników jakości papieru a w sumie nijak się ma do kaligrafowania. Najważniejsze są takie parametry jak np. spoistość powierzchni, gładkość, przeźrocze, dwustronność czy zanieczyszczenie. Chociaż tak jak napisałem wcześniej, dwustronność nie będzie Ciebie interesowała. Na pozostałe właściwości mają wpływ zarówno jakość użytych włókien celulozy, to z czego je zrobiono oraz wypełniacze. Jakość papieru to spory temat do dyskusji. Jeśli zakupisz arkusze Clairefontaine czy Tomoe River, będziesz zadowolona.

Zobacz, co poleca Ewa Landowska na swojej stronie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy papier ten nadaje się zarówno do piór z wymiennymi stalówkami jak i do tych,,zwykłych"?

 

Jak najbardziej ;)

Tomoe River i Midori MD są bardzo podobne do siebie. Rhodia jak widać poniżej też "daje radę". Kwestia więc chyba tego, co będzie dla Ciebie łatwiej dostępne ;)

Tutaj możesz zamówić próbkę papieru MD:

http://escribo.pl/sklep/index.php?route=product/product&path=128&product_id=300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...