Skocz do zawartości

Pióro dla ucznia I klasy gimnazjum


Polecane posty

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sam nie wiem... nie zawsze jest czas i ochota na kaligrafię, bo na większości sprawdzianów czasu jest naprawdę niewiele. Jeśli wypracowania są po 1-2 strony w zeszycie - nie ma problemu, ale eseje po 4-6 stron karty podaniowej to już karkołomne zajęcie. A takie "bomby" trafiają się u mnie bardzo często.

Wolałbym coś cienko, ładnie i gładko piszącego. Tyle mi wystarczy. Fajnie było by, jakby pióro było wytrzymałe - mam skłoności sentymentów, niestety ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem... nie zawsze jest czas i ochota na kaligrafię, bo na większości sprawdzianów czasu jest naprawdę niewiele. Jeśli wypracowania są po 1-2 strony w zeszycie - nie ma problemu, ale eseje po 4-6 stron karty podaniowej to już karkołomne zajęcie. A takie "bomby" trafiają się u mnie bardzo często.

Wolałbym coś cienko, ładnie i gładko piszącego. Tyle mi wystarczy. Fajnie było by, jakby pióro było wytrzymałe - mam skłoności sentymentów, niestety ;).

 

Stary - kiedyś będziesz wspominał ile miałeś na to czasu i jak mało pracy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ile czasu" Serio? "7 stron karty podaniowej - opisz historię teatrów greckich - na piątek"

A była środa :P wróciłem ze szkoły i od razu usiadłem. Bez żadnej przerwy, napisałem pierwsze 5, następnego dnia 2. Po prostu nie miałem ani ochoty, ani siły. Dlatego chciałbym coś z cięższych, ale wygodnych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ile czasu" Serio? "7 stron karty podaniowej - opisz historię teatrów greckich - na piątek"

A była środa :P wróciłem ze szkoły i od razu usiadłem. Bez żadnej przerwy, napisałem pierwsze 5, następnego dnia 2. Po prostu nie miałem ani ochoty, ani siły. Dlatego chciałbym coś z cięższych, ale wygodnych piór.

Mając wszystkie dostępne źródła? Jeśli karta podaniowa to A4 w kratkę, a masz na to dwa dni? To jest rozrywka bardziej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które z nich najwygodniejsze? A, no i lubię też bardziej "poważny" design :)

@pter22

Źródła? Szkoda gadać... kolega pisał z głowy, sam - ale brakowało mu słowa zastępczego - użył wyrażenia "dionizje", ocenę obniżono o jedną za błąd rzeczowy :P

Edytowano przez Foshek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to można było korzystać z encyklopedii, czy też Wikipedii itp., ale jak historyczka znalazła jakieś zdanie z książki/sieci, przekreślała pracę i pisała tylko "Praca niesamodzielna". Trzeba się było bardzo nagimnastykować ze zmienianiem treści.

A te Jinhao to które będą się do moich zastosowań nadawać? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to można było korzystać z encyklopedii, czy też Wikipedii itp., ale jak historyczka znalazła jakieś zdanie z książki/sieci, przekreślała pracę i pisała tylko "Praca niesamodzielna". Trzeba się było bardzo nagimnastykować ze zmienianiem treści.

A te Jinhao to które będą się do moich zastosowań nadawać? :)

Jinhao wybierasz tylko po wyglądzie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to można było korzystać z encyklopedii, czy też Wikipedii itp., ale jak historyczka znalazła jakieś zdanie z książki/sieci, przekreślała pracę i pisała tylko "Praca niesamodzielna". Trzeba się było bardzo nagimnastykować ze zmienianiem treści.

A te Jinhao to które będą się do moich zastosowań nadawać? :)

pkt 1. korzystanie ze źródeł przeciez polega na wykorzystywaniu wiadomości z nich w tworzeniu własnego tekstu a nie przepisywaniu po kolei. 

pkt2. podobno sa tak dobre jak MB i pióra za tysiące pieniążków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to jak w tym dowcipie o gościu, co się nauczył tylko o dżdżownicy na egzamin z zoologii ;)

Zapodaj, bo tego nie znam :D

 

 

...cienko piszącego. Mam ładny charakter pisma, więc chciałbym, by sprzyjało kaligrafowaniu.

Z góry dzięki! :)

Hmm, albo kaligrafia, albo cienko piszące.

Na początek proponuję Pilot 78 ze stalówką F-ką...

Co nieco zostanie na coś typowego do kaligrafowania ;)

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj, bo tego nie znam :D

No gość miał zaliczać zoologię, ale zabalował no i został mu jeden dzień na naukę. Więc nauczył się tylko o dżdżownicy. Ale na egzaminie wylosował słonia... Ale nie poddał się, tylko powiedział: słoń to ogromne zwierzę. W przeciwieństwie do maleńkiej dżdżownicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...