Skocz do zawartości

Diamine Evergreen, czyli British Racing Green?


bosa

Polecane posty

Witojcie, moi Drodzy :)


Dawno nic nie recenzowałam, toteż postanowiłam  ów stupor przerwać, porzucić biologię i zająć się czymś milszym. Ów coś milszego zapewnił mi WAWV (Wielki Atramentowy Wódz Visvamitra), który to był łaskaw próbki wielu ze swych płynów zasilających pisadła mi wysłać. Za co mu z tego miejsca chciałam serdecznie podziękować.


Razem z płynami przysłał wenę i oto jest:


 


Diamine Evergreen


 


 


D7072-2.jpg


 


bqfBBe5.jpg


 


Diamine'y mają, jak Napoleon, swoją białą i czarną legendę. Paleta ich kolorów zapiera dech w piersiach i u bardziej wrażliwych na barwy atramentów powoduje drżenie kolan ze szczęścia. Niestety ciągnie się też za nimi przydługi tren (o który ktoś ciągle się potyka i przewraca) pewnych nieciekawych właściwości.


 


Ale do ad remu.


 


Przede mną na warsztat wzieli go już Pan WAWV (http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3768-diamine-evergreen/?hl=%2Bdiamine+%2Bevergreen)


oraz Pan Akszugor (http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3842-test-diamine-evergreen/?hl=%2Bdiamine+%2Bevergreen)


 


Jak w porównaniu z innymi?


Znalazłam tyle świetnych zestawień, że nie wrzucam już własnych, nie byłyby nawet w 1/100 tak atrakcyjne z tej prostej przyczyny, że nie mam zbyt wielu zieleni.


 


 


ISP-GREENS-DARK-2T.jpg


diamine_salamander_comparison.jpg


 


2010-12.jpg


 


 


Dodatkowo WAWV zrobił zestawienie 48 zieleni, jak komuś jeszcze mało  :D 


 


 


Dlaczego British Racing Green?


Mój kumpel-samochodoholik ciągle jak widział ten kolor, krzyczał: Toż to jest British Racing Green! <Tu brał moje pióro i markował podpisywanie jakiejś superważnej umowy międzynarodowej z miną prezydenta wszechświata>. I jakoś tak mi się w mózgu przyjęło.


 


BRG_jpg_470x470_q100.jpg


 


Moim skromnym zdaniem kolor jest ŚWIETNY. Ciemny, stonowany, idealny do pisania na co dzień, gdy granatów i czerni mamy po kokardki. Tylko, że... No właśnie...


 


 


Czy tak złe właściwości?


 


Na pierwszy rzut oka jest dobrze.


 


Wysycha średnio, ale na nie-oxfordzie raczej szybko...


VIBG1lE.jpg


 


Nie wypełza na stalówkę - ot, taka mała wysypka...


mE5z7Gx.jpg


 


Szybko startuje... (jest wtedy ciemniejszy, w miarę pisania się rozjaśnia)


 


Ale...


No właśnie...


 


Próbki pisma i... dziwna... niespodzianka...


 


OZfske6.jpg?1


QbYrSbb.jpg


9DUp4lN.jpg


rbMn0um.jpg


QdDOMTU.jpg


Zcq0LhR.jpg


 


 


Wszystko ślicznie ładnie... Otwieram zeszyt po tygodniu GDZIE! NASTĘPNEGO DNIA! a tu:


 


http://www.youtube.com/watch?v=laWiyXuuoMU


 


Na początek pisał grzecznie:


vQ3x3cz.jpg


 


Ale za chwilę było już zupełne szaleństwo...


 


m4vUd90.jpg?1


 


W miejscach pod taśmą klejącą dojechał nawet do żółtego... 


 

Ov4XeCU.jpg


E4Mh1oh.jpg


 


 


No cóż...


 


Co o tym myśleć?


Zostawiam Was z tą zagadką i dziękuję za uwagę!


 


Bosa  :) 


Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pod taśmą najmocniej, ale na stronach zupełnie zwykłych, nieskażonych żadną substancją klejącą też jaśnieje i to mocno  :huh:

 

W takim stopniu:

 

 

 

m4vUd90.jpg?1

 

 

 

Poza słowem HORMONY wszystko było pisane tym atramentem.

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przydałoby się porównanie na kilku rodzajach papieru. Tak nie ma pewności czy to sam atrament ma taką przypadłość, czy pojawia się ona tylko w kontakcie z jakąś "papierową chemią"... :o

 

Oba testy były pisane na Oxfordzie, zauważ, że na jednym wyblakł, a na drugim (i na dziadowskich papierach) prawie wcale... Rosyjska ruletka...

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zakwitło kilka Diamine, ale i tak jestem zdania, że Diaminki niesłusznie zbierają baty. Większość z nich to świetne atramenty o dobrych właściwościach.

 

Po ponad miesiącu otworzyłem Baoera zatankowanego Syrah. Ruszył od razu, nic nie zakwitło, spływak nie został zżarty. Muszę to bfotografować i wrzucić do właściwego wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...