Skocz do zawartości

Iroshizuku


karelgott

Polecane posty

witam.

Czy można gdzieś w naszym pięknym kraju nabyć to cudo?

Flakon jest wyjątkowo ładny, bez udziwnień, klasyczny i posty. Nie ma tu przerostu formy nad treścią. Kawał porządnego szkła.

I mam takie nieodparte wrażenie, że Iroshizuku Moonlight (tsuki-yo) to byłoby właśnie to czego szukam i mógłby zostać moim atramentem.

No właśnie, tylko jaką drogą go nabyć? moje krótkie rozeznanie wskazuje, że jak nie z jednej to z drugiej strony musiałby przybyć zza wielkiej wody.

Foto zapożyczone z http://inkyjournal.blogspot.com/2009/09/iroshizuku-fountain-pen-ink-by-pilot.html

post-155-0-12535100-1325284630.jpg

Edytowano przez karelgott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ewentualnie zza English Channel.

Ale to jednak woda do przebycia, a wiemy, że woda może być niebezpieczna dla naszych atramentów ;)

A tak trochę poważniej to aż się nie chce wierzyć w to, żeby nikt go nie sprowadzał do kraju.

Edytowano przez karelgott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 7 months later...

(...)Czy można gdzieś w naszym pięknym kraju nabyć to cudo?

Flakon jest wyjątkowo ładny, bez udziwnień, klasyczny i posty. Nie ma tu przerostu formy nad treścią. Kawał porządnego szkła.

I mam takie nieodparte wrażenie, że Iroshizuku Moonlight (tsuki-yo) to byłoby właśnie to czego szukam i mógłby zostać moim atramentem.(...)

Temat stary a;e swojego nabyłem w jednym ze sklepów we Wrocławiu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę gdzie dokładnie. Co prawda mam już dwie buteleczki nabyte podczas wakacyjnych wojaży, ale zawsze można mieć trzy :)

Zdaje się, że atut-pióra jest z Wrocławia, i sprzedaje Iroshizuku, ale taniej wyjdzie od Engeiki:) Minus taki, że u Engeiki odpada zamówienie grupowe, bo przy kilku atramentach zdaje się, że mogą doliczyć już Vat i cło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na dniach powinno udać mi się wrzucić testy 3 atramentów:

-Yu-yake

-Fuyu-syogun

-Kon-peki

Właściwie to w każdym poza kolorem można by napisać o ich właściwościach to samo bo są pod względem charakterystyki mocno podobne. Mnie osobiście bardzo, ale to bardzo pasuje ich charakter i właściwości, ale to zależy od tego co się lubi - mam np Diamine Oxblood, który w internecie bardzo mi się spodobał, ale po zakupie wylądował praktycznie w szafce - albo do niego się przekonam, albo pójdzie pod młotek... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...