Jump to content

Iroshizuku

karelgott
 Share

Recommended Posts

witam.

Czy można gdzieś w naszym pięknym kraju nabyć to cudo?

Flakon jest wyjątkowo ładny, bez udziwnień, klasyczny i posty. Nie ma tu przerostu formy nad treścią. Kawał porządnego szkła.

I mam takie nieodparte wrażenie, że Iroshizuku Moonlight (tsuki-yo) to byłoby właśnie to czego szukam i mógłby zostać moim atramentem.

No właśnie, tylko jaką drogą go nabyć? moje krótkie rozeznanie wskazuje, że jak nie z jednej to z drugiej strony musiałby przybyć zza wielkiej wody.

Foto zapożyczone z http://inkyjournal.blogspot.com/2009/09/iroshizuku-fountain-pen-ink-by-pilot.html

post-155-0-12535100-1325284630.jpg

Edited by karelgott

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ewentualnie zza English Channel.

Ale to jednak woda do przebycia, a wiemy, że woda może być niebezpieczna dla naszych atramentów ;)

A tak trochę poważniej to aż się nie chce wierzyć w to, żeby nikt go nie sprowadzał do kraju.

Edited by karelgott

• 3 months later...
  • 7 months later...

(...)Czy można gdzieś w naszym pięknym kraju nabyć to cudo?

Flakon jest wyjątkowo ładny, bez udziwnień, klasyczny i posty. Nie ma tu przerostu formy nad treścią. Kawał porządnego szkła.

I mam takie nieodparte wrażenie, że Iroshizuku Moonlight (tsuki-yo) to byłoby właśnie to czego szukam i mógłby zostać moim atramentem.(...)

Temat stary a;e swojego nabyłem w jednym ze sklepów we Wrocławiu.

Napisz proszę gdzie dokładnie. Co prawda mam już dwie buteleczki nabyte podczas wakacyjnych wojaży, ale zawsze można mieć trzy :)

Zdaje się, że atut-pióra jest z Wrocławia, i sprzedaje Iroshizuku, ale taniej wyjdzie od Engeiki:) Minus taki, że u Engeiki odpada zamówienie grupowe, bo przy kilku atramentach zdaje się, że mogą doliczyć już Vat i cło.

• 1 month later...

Na dniach powinno udać mi się wrzucić testy 3 atramentów:

-Yu-yake

-Fuyu-syogun

-Kon-peki

Właściwie to w każdym poza kolorem można by napisać o ich właściwościach to samo bo są pod względem charakterystyki mocno podobne. Mnie osobiście bardzo, ale to bardzo pasuje ich charakter i właściwości, ale to zależy od tego co się lubi - mam np Diamine Oxblood, który w internecie bardzo mi się spodobał, ale po zakupie wylądował praktycznie w szafce - albo do niego się przekonam, albo pójdzie pod młotek... :)