Skocz do zawartości

Nowe pióro dla ucznia, proszę o pomoc


Polecane posty

Witam wszystkich. Ostatnio znalazłem swoje stare, pierwsze pióro (jakiś no-name) i postanowiłem wrócić sobie do pisania nim. Jednak pióro się zacina, pisze dość grubo, chyba ma rozwaloną trochę stalówkę, ogólnie rzecz biorąc - źle z nim. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze pióra. Z chęcią sam potestowałbym sobie różne pióra, zarówno tanie i drogie, jednak z racji mojej sytuacji finansowej (jestem uczniem a rodzice nie mają zbytnio kasy) mogę zakupić sobie w najbliższym czasie jedno pióro i to do maksymalnie 70-80zł. Czy znacie pióro, które spełnia poniższe wymagania?

 

• Pisze cienko (grubość powinna być jak z TEGO listu, to chyba EF?)

• Pisze okrągło (znaczy się, żeby pod wpływem nacisku nie zgrubiało zbytnio tekstu. dokładnie tak jak w poprzednim linku do listu)

• jest dość szorstkie (to, które teraz mam pisze bardzo gładko. Jak dla mnie zbyt gładko i dlatego fajnie by było, gdyby troszkę drapało przy pisaniu)

• chcę pisać czarnym atramentem, więc żebym mógł do niego znaleźć czarne naboje (lub jeżeli nie byłoby to pióro na naboje fajnie by było, jakbyście pomogli też z wyborem atramentu :D)

• jak już wspomniałem - finansowo max. 80zł

 

W sumie to chyba wszystko. Nie mam jakichś wymagań co do otwierania, zamykania, trzymania skuwki na końcu pióra czy coś takiego. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

Edytowano przez chmielevsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer VMF, Lamy Safari - daj se spokój z tą drożyzną  :headsmack:  , kup BEIFE A+ za 3 zł w dowolnym markecie (Real, Kaufland itp.) Zobaczysz będziesz zadowolony.      

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wielkość nie ma dla Ciebie znaczenia (pióro kieszonkowe, piszesz po nałożeniu skuwki na korpus) to może spróbuj Kaweco  Sport, kosztuje nieco ponad 80 PLN, ale kilka pln więcej  a będziesz miał świetne piórko.

 

Piórko pisze gładko ale nie na tyle żeby nie czuć deliikatnego oporu. Jeżeli piszesz w zwykłych zeszytach z papierem o średniej jakości (np. mało gładki z gramaturą poniżej 60) to może i nawet poskrobie,  chyba że korzystasz z zeszytów clairefontaine to wtedy będzie pisało raczej gładko.

 

Piórko nie ma klipsa, klips trzeba dokupić ale to grosze kosztuje, o ile się nie mylę można teżdokupić minikonwerter ale ładuje mało atramentu więc się nie opłaca ;]

 

Pasują naboje krótkie standardowe (długie się nie mieszczą), osobiście napełniam je jako zakraplacz czyli smaruje  silikonem gwint na sekcji i do korpusu leję styrzykawą ile fabryka da ;] dzięki czemu tankuje raz na miesiąc.

 

Poniżej zdjęcia wersji classic sport i skyline sport różnią się od siebie kolorem wykończeń i stalówki (classic ma złocenia) cena jest ta sama. 

 

rozmiary :

Zamknięte: 106 mm
Ze skuwką nałożoną na korpus: 134 mm

Bez skuwki :101 mm

 

 

Classic Sport:

35b575e6d182deda81bca03522bcae77_1.jpg

(źródo google)

Skyline Sport:

4b5523c1da31c1bd41eb514b56ee6c64_1.jpg

(źródło google)

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drapiące mam jedno - Bic X-pen. A tak w temacie rozważałeś jakiegoś japończyka? Z tych tanich, np. Jinhao? Boaer? Z przesyłką i flaszeczką atramentu jeszcze Ci zostanie z ośmiu dych.

Niestety nie wiem czy drapią, moje pierwsze w życiu Jinhao dopiero do mnie wysłali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baoery i Jinhao skrobią nieco mniej niż doskonale wszystkim znane Hero 616, czasami może się trafić jakiś babol nad którym trzeba popravować bo skrobie tak bardzo, że zdziera papier XD

Miałem tak w przypadku Baoera 509 - kosztowało mnie 10 pln i kawałek papieru ściernego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer VMF, Lamy Safari - daj se spokój z tą drożyzną  :headsmack:  , kup BEIFE A+ za 3 zł w dowolnym markecie (Real, Kaufland itp.) Zobaczysz będziesz zadowolony.      

Błagam...

 

Bez przesady. Sama mam trochę piór do 5 złotych, wiadomo, nie ma co porównywać gie do twarogu, ale niektóre do użytku się nadają, a niektóre nawet raczyłam polubić, zwłaszcza w pióropoczątkach. Także nie ma co kupować dla samej ceny, jak ktoś nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drapiące mam jedno - Bic X-pen. A tak w temacie rozważałeś jakiegoś japończyka? Z tych tanich, np. Jinhao? Boaer? Z przesyłką i flaszeczką atramentu jeszcze Ci zostanie z ośmiu dych.

Niestety nie wiem czy drapią, moje pierwsze w życiu Jinhao dopiero do mnie wysłali.

Ja od tygodnia mam właśnie ślicznego Boaera ze stalówką EF. Pisze pięknie, leciutko drapie - tyle, że czuć pisanie, ale nie na tyle, żeby drażniło. Zapłaciłam za nie 21zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Sama mam trochę piór do 5 złotych, wiadomo, nie ma co porównywać gie do twarogu, ale niektóre do użytku się nadają, a niektóre nawet raczyłam polubić, zwłaszcza w pióropoczątkach. Także nie ma co kupować dla samej ceny, jak ktoś nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji.

jak ktoś chce kupić pióro w markecie, za 5 zeta, to nie będzie wchodził na forum i pytał o radę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zagubiony  :cry:

Szczerze powiedziawszy, najbardziej rozważam Lamy Safari oraz Sheaffer VFM, te pióra jakoś najbardziej przypadły mi do gustu a późniejsze propozycje średnio. Zobaczymy jeszcze, ale póki co dzięki wielkie za wszelkie propozycje!  :D

Sprawdź jeszcze Piloty (78g lub MR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zacznij  z Zenith Omega, za parenaście złociszy. Miałem jedno, jeśli dbasz, to posłuży, a dodatkowo oswoisz się z piórami i zobaczysz czy Ci to leży. 
Pisze cienko, stalówka jak wymagasz, naboje, mogą być czarne, albo dokupisz jakiś uniwersalny tłoczek... ;)
Później, jak się już napalisz na zdobywanie kolejnych i kolejnych, kupisz jakieś droższe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich. Ostatnio znalazłem swoje stare, pierwsze pióro (jakiś no-name) i postanowiłem wrócić sobie do pisania nim. Jednak pióro się zacina, pisze dość grubo, chyba ma rozwaloną trochę stalówkę, ogólnie rzecz biorąc - źle z nim. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze pióra. Z chęcią sam potestowałbym sobie różne pióra, zarówno tanie i drogie, jednak z racji mojej sytuacji finansowej (jestem uczniem a rodzice nie mają zbytnio kasy) mogę zakupić sobie w najbliższym czasie jedno pióro i to do maksymalnie 70-80zł. Czy znacie pióro, które spełnia poniższe wymagania?
 
• Pisze cienko (grubość powinna być jak z TEGO listu, to chyba EF?)
• Pisze okrągło (znaczy się, żeby pod wpływem nacisku nie zgrubiało zbytnio tekstu. dokładnie tak jak w poprzednim linku do listu)
• jest dość szorstkie (to, które teraz mam pisze bardzo gładko. Jak dla mnie zbyt gładko i dlatego fajnie by było, gdyby troszkę drapało przy pisaniu)
• chcę pisać czarnym atramentem, więc żebym mógł do niego znaleźć czarne naboje (lub jeżeli nie byłoby to pióro na naboje fajnie by było, jakbyście pomogli też z wyborem atramentu :D)
• jak już wspomniałem - finansowo max. 80zł
 
W sumie to chyba wszystko. Nie mam jakichś wymagań co do otwierania, zamykania, trzymania skuwki na końcu pióra czy coś takiego. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

 

Jeżeli nie możesz dorzucić nic do tych 80zł, a chcesz cienką linię, to polecam Pilota 78g - stalówka F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zacznij  z Zenith Omega, za parenaście złociszy. Miałem jedno, jeśli dbasz, to posłuży, a dodatkowo oswoisz się z piórami i zobaczysz czy Ci to leży. 

Pisze cienko, stalówka jak wymagasz, naboje, mogą być czarne, albo dokupisz jakiś uniwersalny tłoczek... ;)

 

Cudze chwalicie swego nie znacie - Teraz Polska :thumbup: !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...