Skocz do zawartości

EBONY GREEN - Private Reserve


EBONY GREEN  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • TAK
    • NIE
      0
    • TRUDNO POWIEDZIEĆ


Polecane posty

Próbkę Ina-Ho dostałem od Ann, za co uprzejmie dziękuję. Powiem wprost - ta zieleń jest obłędna: gęsta, "tłusta", głęboka. REWELACJA.


 


Na dziele Pollacka:


 


ejjz.jpg


 


 


 


 


 


Krople atramentu na ręczniku kuchennym:


 


 


l6sc.jpg


 


Moj program graficzny widzi ten kolor mniej więcej tak:


 


 


 


INFORMACJE / PARAMETRY


 


Producent: Private Reserve


Kolor: Ebony Green


Opakowanie: kałamarz o objętości 50 ml 


Cena: 29 PLN w Abernato (to jedyny sklep w Polsce, który oferuje te atramenty, dlatego podaję nazwę)


 


Nasycenie: potężne


Przepływ: bardzo dobry w Pilocie 78 G z blaszką B


Cieniowanie: czad


Jakość linii: dobra


Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem


Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem 


Rozruch: szybki


 


 


 


MOJA OCENA: MOCARNY


 


1. Na papierze PolJet 80g, na którym wyrukowałem sobie kropki


 


 


 


pfzz.jpg


0zw9.jpg


i38d.jpg


g3v89.jpg


 


 


 


 


 


2. Na papierze RHODIA


 


q9fjc.jpg


 


 


 


 


 


 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg ;) w Rotringu zielonym z eMką daje wspaniałą linię, nie pogrubia jej, natomiast po wyschnięciu ten atrament bez szemrania, próśb i gróźb opalizuje. zawsze. bardzo się polubiliśmy. 

wypełzania nie zauważyłam, ale jedną rzecz i owszem; diabelnie trudno jest wypłukać pióro, atrament ma tyle barwnika w sobie, że zostaje w każdym zakamarku spływaka. poza tym nie polecam brudzić nim rąk, zmycie go z okolic paznokci to jakiś obłęd, szorowanie szczoteczką, mycie naczyń nic nie dało przez chyba cztery dni, może mam jakąś strasznie suchą skórę i kiepską, twardą wodę, ale naprawdę... Salix przy tym to jakieś popłuczyny ;) R&K schodzi z rąk szybciej.

PR Green nie stopił spływaka, nie wyrządził szkody, cena nawet niezła, właściwości doskonałe, smarowanie stalówki ma takie faktycznie jakby oleiste, ale w pozytywnym znaczeniu. Mam jeszcze dwa kolory i załączę w osobnym temacie moje obserwacje, chciałam dać atramentom czas na poleżakowanie w piórach, żeby właśnie ewentualne wykwity wyłapać.

@visvamitra - nie dostałeś Ina-ho tylko Ebony Green ;) tak jedynie się czepiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...