Skocz do zawartości

midowy Notatnik


mide

Polecane posty

Mide zaszalał i w przypływie okropnej pogody gdzieś na zachodzie Polski zamiast szaleć przy grillu w strugach deszczu podczas majówki 2014 postanowił zrobić notatnik.

A zaczęło się to od tego, że znalazłem stary kalendarz chyba z 2011 roku z ładną skórko-podobną okładką. Generalnie podobała mi się a jak już dojrzałem, że wkład da się wyjąć to nic prostszego, chcę w tym mieć notatnik. Na stronie producenta (firma DROPS) są w ofercie takowe, aczkolwiek nie dość że w innych wymiarach to po kalendarzu mam złe wspomnienia papierowe (strzępi i jest jakiś taki bibułowaty). A więc decyzja już podjęta - robimy własny wkład.

Materiały użyte:
 - 100 kartek z bloku A4 w kratkę firma KONKRET z Poznania (papier cienki, lekko beżowy ale dla pióra idealny. Nie przebija czasem minimalnie strzępi). Kartki oczywiście porządnie przycięte gilotyną.

 - biała nitka

 - klej Magik (wybór jak dla mnie idealny choć na YT widziałem głównie klejenie przy pomocy kleju do drewna).
 - okładki pochodzą ze starego kalendarza, delikatnie je wyciąłem.

Papier testowany przy pomocy Waterman Apostrophe (eFka) zatankowanego W. Serenity Blue.

Pozdrawiam!

PS. Jestem świadom że mój notatnik ma dużo dużo niedoróbek bo mimo, że postarałem się dociąć papier to za słabo przyciągnąłem nitki zszycia. No cóż błędy pierwszego dziewiczego razu.

 

PS2. Mam nadzieję, że wstawiając obrazki nie złamałem regulaminu sth? Z góry przepraszam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Roboty jakieś 3 godziny z klejeniem, przerwą na kawę etc... no i cała noc suszenia. Ale działa najważniejsze. Teraz tylko iście bębniarskim sposobem będę naciągał niteczki które trochę się rozlazły w paru miejscach.

PS. Najtrudniejsza rzecz? Dziurkowanie ^^ choć nie ma tego złego z czym nie da się wygrać...

Pozdrawiam

PS2. Gdyby ktoś miał ochotę na coś podobnego to latem pewnie przez lipiec będzie dużo wolnego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...