Skocz do zawartości

Waterman Hémisphère


Pingwin

Polecane posty

Model na stronie producenta

Witam w mojej pierwszej recenzji. Przedstawiam pióro zapewne znane większości z Was - Waterman Hémisphère.

pb120017.jpg

Na wstępie zaznaczam, że moje pióro pochodzi ze starszego wzornictwa (wąski pierścień między skuwką a korpusem). Nowe wzornictwo można obejrzeć na stronie Watermana.

Przejdźmy do opisu pióra.

1. Wymiary.

Zamknięte: 13,5 cm.

Otwarte: 12 cm.

Skuwka na korpusie: 14,5 cm.

2. Stalówka.

pb120024.jpg

Na początku zdarzały jej się chwilowe przerwy w pisaniu, obecnie zanikły. Jest też chyba ciut gładsza niż na początku, ale nadal stawia lekki opór przy pisaniu. Mnie to nie przeszkadza. Jest oznaczona F i rzeczywiście kreśli dość cienką kreskę. Jej największą wadą jest nib creep i sporadyczne plucie atramentem w skuwkę. :D

3. Jakość wykonania.

Nie mam nic do zarzucenia. Niektórzy mogliby się czepiać widocznych łączeń na sekcji, ale dla mnie to bez znaczenia.

4. System napełniania.

Naboje lub tłoczek.

5. Więcej zdjęć.

pb120015k.jpg

pb120016.jpg

pb120026.jpg

pb120043.jpg

Uploaded with ImageShack.us

6. Warto?

Warto. Cena nie jest bardzo wysoka (można kupić za ok. 100 zł) a jakość dobra.

Wesołych Świąt!

edycje: zdjęcia, szata graficzna.

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne piórko, co do "liftingu" mi akurat w niektórych wersjach kolorystycznych np czerń GT nawet bardziej pasuje właśnie ta wersja, dyskretniejsza..., bardzie elegancka... w nowej wersji szerszy pierścień na korpusie rzuca się bardzo w oczy.

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...