Skocz do zawartości

Bracia Urban


Ann_gd

Polecane posty

Urban Premium Hebanowy (hebanowy, heba stary już, właściwie to chyba... nieważne późno już), sprezentowany mi został na Gwiazdkę wcześniejszą, niż ta ostatnia, właściwie rozpoczął u mnie nalot piórkowy, stąd największy bagaż sentymentu ze sobą niesie.

Urban Premium Czarny to już mój wybór, bo przecież konsekwentnie miałam mieć kolekcję czarno-czarnych piór, z której na razie mam sztuk 5 czy 6, jeżeli przezroczysta sekcja Plumixa go nie dyskwalifikuje.

Lubię oba, eFka parkerowska grubsza niż inne, słabej konstrukcji, wadliwe, pękające, niepiszące, słaba jakość, ogólnie be. Naczytałam się już tych opinii i nadal nie mogę w nie uwierzyć. Nie mam podstaw, żeby wierzyć. Mam za to dwa dobre egzemplarze, nie kapryszące, chłonące każdy podany im atrament, a Hebanowy zasłużył nawet na swój osobisty - Manuscript Sepia - innego mu nie tankuję. Jasne, na czarnym widać pod klipsem ubytek materiału, jak na IMach, natomiast są o półkę wyżej i to już po Urbanach widać. Polecam popisać, ale ostrożnie, bo potrafią namieszać w głowie ;)

 

Dobra, lecimy ze zdjęciami, potem jeszcze dopiszę, jakie mniej więcej mają wymiary, ja nie lubię recenzji, bo prawdziwe powinny być bez emocji, a ja tak nie umiem.

 

1.

IMGP4684.JPG

 

2.

IMGP4685.JPG

 

3.

IMGP4686.JPG

 

4.

IMGP4687.JPG

 

5.

IMGP4689.JPG

 

6.

IMGP4690.JPG

 

7. naboje niemal suchutkie, leżały blisko tydzień nie ruszone, a na dole będzie próbka pisma - od pierwszego przyłożenia

IMGP4694.JPG

 

8.

IMGP4698.JPG

 

9.

IMGP4699.JPG

 

10.

IMGP4700.JPG

 

11. odbarwienie pod klipsem

IMGP4702.JPG

 

12. próba kreski

IMGP4707.JPG

 

13. przetłoczenia na korpusie

IMGP4708.JPG

 

14.

IMGP4709.JPG

 

15.

IMGP4710.JPG

 

16. na ringu przetłoczona nazwa firmy z nowym logo

IMGP4711.JPG

 

17. datowanie, jedno ma kółeczko a drugie III A

IMGP4715.JPG

 

18. nie są aż tak duże 

IMGP2821%2520-%2520Kopia%2520-%2520Kopia

 

długość: 14 cm zamknięte, bez skuwki 12,5 cm,

szerokość: sekcja w najgrubszym miejscu jakieś 11 mm, korpus w najcieńszym koło 10 mm,

waga: podobno 20 g ze skuwką - wygodna.

oczywiście naboje jedynie Parkera, stalówka zupełnie nie jest elastyczna, natomiast kształt tego modelu podoba mi się o tyle, że nie jestem kolejnym prostym lub zwężającym się ku końcowi klasycznym i powtarzalnym w każdej marce. Coś jak Nissan Juke - projektant poszalał i dobrze :D

 

lubię oba pióra, zawsze się sprawdzają i właściwie mają stałe miejsce w piórniku, w dolnej komorze. Ślady użytkowania ponosi póki co Hebanowy, ale przyszedł od sprzedawcy już chyba po upadku, na skuwce ma dziabnięty brzeg troszkę i na początku nie pisał, wymieniona sekcja i jest pięknie. 

Polecam sprawdzić i zweryfikować, czy na pewno trzeba stawiać poprzeczkę "dobrych Parkerów" dopiero przy Sonnecie. Ja obstawiam niżej.

 

 

Oczywiście za tło robiły mi:

zeszyt otrzymany od @kebabożercy

naleśnik materiałowy otrzymany od w/w osobnika, z króliczkiem na końcu sznurka (króliczek w naleśniku, żeby była jasność ;))

dodatkowo bawiłam się lampą i parasolką do zdjęć, bo czemu by nie.

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno czarne pióra są piękne, ale również, przynajmniej niektóe piekielnie drogie. Żeby tak większość z nich uzbierać trzeba posiadać pokaźną ilość złotych monet w zapasie.

Póki co, z takich piór skusiłem się na Faber Castell Basic Carbon, Lamy Safari czarny mat z czarną stalówką. I piekny model Parkera o nazwie Premier Black Edition, po dzisiejszemu Monochrome Ceramic Black. :)

A jeszcze widziałem Montegrappę Fortunę, Aurorę, Czarnego Sailora, i jeszcze coś. :) No i oczywiście, wspomniany w wątku Parker Urban,. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...