Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji piora


Polecane posty

Witam, 

na biurku wyladowalo mi wlasnie to pioro, prawdopodobnie Sfeaffer Targa 1001 xs (posilkowalam sie strona Shaeffera). 

Bynajmniej poza chyba prawidlowo znalezionym modelem, nie znalazlam nic wiecej, poniewaz po prostu nie znalazlam nic wiecej :(

Czy ktos moglby mi pomoc?

stalowka 14k, probawidoczna na zdjeciach, napis Made in USA.

 

1958474 10202739779071124 1972649522 N

1896965 10202739779191127 119792055 N

1146578 10202739778831118 421715281 N

563227 10202739780311155 1023030338 N

 

Bede bardzo, bardzo wdzieczna za informacje i pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, widzisz na ta stronke nie trafilam.

Temat nie wzial sie jedynie z czystej ciekawosci, mam mozliwosc odkupienia go... A nie chce sie nadziac w zwiazku ze swoja niewiedza, a na ebayu nie trafilam na ten model, grr...

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Sheaffer Targa brushed stainless steel (stal szczotkowana) ze stalówka typu Inlaid.

Stalówka jest tylko pozłacana, co powinno być opisane imprintem: GOLD ELECTROPLATED. 

Jeśli cena jest przystępna, to brać bo to jest godne polecenia pióro i ładnie piszące. 

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać, tylko obejrzyj, czy plastik pod stalówką nie jest popękany na krawędzi. No i sprawdź stalówkę.

Do 150 zł to rozsądna cena, do 200 zł - do przełknięcia, jeśli jest w dobrym stanie. Oczywiście, im taniej, tym lepiej. :P Powyżej 200 zł kupuje się bogatsze wykończenia, ale jeśli koniecznie chcesz mieć Targę...

To naprawdę bardzo udany model. Sheaffer strzelił sobie w stopę z zaprzestaniem produkcji.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać, tylko obejrzyj, czy plastik pod stalówką nie jest popękany na krawędzi. Do 150 zł to rozsądna cena, do 200 zł - do przełknięcia, jeśli jest w dobrym stanie. Oczywiście, im taniej, tym lepiej. :P Powyżej 200 zł kupuje się bogatsze wykończenia, ale jeśli bardzo chcesz mieć Targę...

To naprawdę bardzo udany model. Sheaffer strzelił sobie w stopę z zaprzestaniem produkcji.

Sheaffer strzelił sobie w stopę z zaprzestaniem produkcji w Fort Madison.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer strzelił sobie w stopę z zaprzestaniem produkcji w Fort Madison.

I z zaniechaniem linii Imperial/Triumph, choć była tylko o oczko niżej, niż Targa.

I z zaprzestaniem produkcji Valora, choć był genialny.

I z odejściem od linii Intrigue, która była świetna, jeśli umiało się nie widzieć klipsa.

I z zastosowaniem miękkiego plastiku w gwintach serii Legacy I i II.

I z mocowaniem klipsa w Balance II.

 

Zarządzający marką Sheaffer mają chyba zbyt wiele stóp do odstrzału. Niegdyś najbardziej awangardowa marka w branży, obecnie dryfuje w kierunku czegoś w rodzaju Cerruti. Niech jeszcze zaczną kombinować przy Heritage i będzie po ptokach. Trzeba trzymać kciuki, żeby się BiCowi wreszcie znudziło deptać tradycję i odsprzedali markę jakiejś spółce z ambicjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze psze panów sprawdzę :)

Jutro rozbroję i posprawdzam je jak wrócę z pracy, będzie to miła odskocznia.

 

Swoją drogą na ebay poznajdywałam o dziwo te pióra i tam bynajmniej cenny lekko z kosmosu... :wacko: 

 

p.s

konwenter sprawdziłam - tzn. wyczyściłam je jak i konwenter, i zatankowałam atrament, działało i naprawdę bardzo przyjemnie się nim pisało.

 

A samo pióro nadal jest na etapie rozmyślania;)

 

Tak czy siak dziekuję bardzo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...