Skocz do zawartości

AL-star, Basic, Urban


Ann_gd

Polecane posty

Tak się jakoś napatoczyły w pudełeczku przed obiektyw, no to niech im będzie ;) ponad połowa mojej czarno-czarnej kolekcji lub połowa idealnie, jeśli pozwolimy Plumixowi też się do niej zaliczyć. Przy okazji znowu są piórami w podobnym przedziale cenowym - paradoksalnie Urban Premium był najtańszy, ale to była taka chwilowa akcja pewnej gdańskie hurtowni na allegro.

 

Modele popularne, mniej lub bardziej polecane, wszystkie ze stalówką F. Każde z nich ma inny standard naboi, najbardziej marudny na atramenty jest AL-star, pisze bardzo sucho, za to Basic ani Urban nawet nie próbują kaprysić. Wykończenia różne, materiały różne, sekcje różne, kształty właściwie też. Wagowo Basic gniecie konkurencję, kolejny jest Urban a aluminiowy AL-star musiałby mieć korpus pełen atramentu, żeby móc w ogóle startować.

 

Dopiszę jakieś moje widzimisię przy konkretnych zdjęciach, robiąc je pamiętałam, jak mam każde z nich opisać, ale teraz będzie czysta improwizacja.

 

No to do rzeczy.

 

Ot, trzy dzielne pióra wylegują się w rynienkach, wyrzucając bestialsko kompanów na blat biurka.

IMGP4177.JPG

 

IMGP4178.JPG

 

Skuwki

IMGP4179.JPG

 

Dupki

IMGP4181.JPG

 

Klipsy

IMGP4187.JPG

IMGP4189.JPG

 

Dumne prezentacje poszczególnych pisadeł

IMGP4183.JPG

IMGP4184.JPG

IMGP4185.JPG

 

Stalówki

IMGP4193.JPG

IMGP4195.JPG

IMGP4196.JPG

 

Może nie do końca to widać, ale są ułożone od dołu od najdłuższego zamkniętego

IMGP4197.JPG

 

Bez skuwek również Basic najdłuższym piórem jest

IMGP4199.JPG

 

W pojedynku na szpachelki Basic wygrywa - wielkość zacna, wzorek ładny i pisze genialnie

IMGP4202.JPG

 

Odrobina wnętrzności dla zainteresowanych (bo ponoć tylko to się liczy)

IMGP4215.JPG

 

Innych wnętrzności też nie mogło zabraknąć

IMGP4218.JPG

 

Skuwki są na jednej wysokości, Basic ciut się wychyla poza obrys korpusem, Urban przegrywa z kretesem

IMGP4219.JPG

 

Te wielkości już chyba były...?

IMGP4221.JPG

 

Szerokości. No bądź człowieku mądry i powiedz, jaki szeroki jest Urban...

IMGP4223.JPG

 

W sesyjce udział wzięli:

-pudełeczko po pralinkach,

-niezawodna linijka,

-denko obiektywu niekoniecznie, ale pozuje zamiast aparatu,

-oraz ich trzech

IMGP4224.JPG

 

Przechwałki, przechwałki...

górna kartka - Pigna, dolna - notesik z Kerfurka

IMGP4238.JPG

górna kartka - Oxford, dolna - DAN-MARK

IMGP4239.JPG

 

to by było na tyle, jeśli pominęłam coś ważnego.... no oczywiście, że pominęłam, jeszcze moje jak najbardziej subiektywne podsumowanie :D

 

Lubię Urbana. Dziękuję.

 

Pozostałe dwa mają swoich oddanych fanów, których grono coraz to się powiększa, wybronią się same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy miałam przerwę w zajęciach, żadnego liczenia żadnych całek :P

@endru - jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki, nie dogodzisz ;)

dlaczego?

mam urbana ale inne pióra dawno go przebiły.

Choć jak był jednym z dwóch to był moim nr 1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się policzyć szerokość Urbana, wystarczy zapisać jego krzywiznę funkcją i z całki wyciągnąć :D

Że co proszę? :blink:

Mi by wystarczyły dwa wymiary: najgrubszy i najcieńszy, po co sobie życie zaraz matematyką komplikować.... ;)

 

A tak w temacie to bardzo ciekawe porównanie, nadal uważam Lamy Al-star i Safari za najmniej atrakcyjne jako pióra. Długopis w takim kształcie i z takim klipsem to spoko, ale pióro.... do mnie nie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...