Jump to content

Pióro po... Vectorze


miYo

Recommended Posts

Moglibyście polecić mi jakieś dobre pióro?

Przez ostatnie 10 lat pisałem Vectorem i, o dziwo, pisało mi się nim bardzo dobrze. Sam oczywiście byłem tym zdziwiony, bo miałem tych Vectorów kilka i żadnym nie pisałem więcej niż miesiąc a tu się trafił taki, który na 10 lat mi bardzo przypadł do gustu.

Niemniej jednak, ostatnio spadł i już nie działa. Więc chyba czas na coś nowego i lepszego.

 

Grubość linii mi w Vectorze odpowiadała (tam jest F), ale nie wiem jakie to ma odniesienie do Fów innych firm, w każdym razie mam raczej zamaszysty charakter pisma, więc chciałbym teraz coś minimalnie grubszego (lub takiego samego) niż ten vectorowy F. I jeszcze fajnie by było do tego, żeby pisał całkiem gładko i morko (nie mam pojęcia jakie ma to odniesienie do rodzaju stalówki...). Wygląd pióra może nie jest najważniejszą rzeczą, ale preferuję raczej minimalistyczny i nowoczesny. Ta sama sprawa dotyczy masy - lepsze chyba cięższe, ale też bez przesady. Powiedziałbym, że ten Vector (w metalowym korpusie) to dolna granica masy, chciałbym jakieś, chociaż minimalnie, cięższe.

Budżet jaki mam to mniej więcej 350-400 zł.

 

Czy ktoś może coś polecić?

Link to comment
Share on other sites

Wektorowa Fka jest IMO grubsza niż inne Fki (albo szybciej się rozjeżdża :D), więc szukaj raczej M jeśli pasuje Ci grubsza kreska.

 

Budżet masz całkiem całkiem, więc zaraz na pewno ktoś ci coś poleci, jeśli chodzi o nówki, ja zazwyczaj szukałam w niższym przedziale cenowym, więc nie będę się wypowiadać, chyba że interesują cię również pióra używane.

Link to comment
Share on other sites

(...)chyba że interesują cię również pióra używane.

 

No właśnie a używane, bardziej leciwe? Vintage, że się tak wyrażę? W tym przedziale cenowym, będziesz mógł coś kupić :) .

 

Sheaffer Junior - lekko fleksuje, więc wymóg F z akcentem w kierunku M byłby spełniony, chodzi w wadze Vectora, dobrze znosi zamaszyste pismo (takim zapisuje kolejne kartki papieru), wydałbyś pewnie część tej kwoty ale.... no właśnie lekko skrobie - tak przyjemnie ale skrobie  :)

 

Parker Duofold Senior - cięższe, polecałbym M, piękny fleks, pisze bardzo gładko i mokro (tak jak chciałeś) no i z tej samej stajni co Twój chwalony(??)  :huh: Vector - ten już bliżej granicy wydatków  ;)

 

Praktycy z tego forum, którzy przerzucili tysiące takich piór znajdą pewnie kilka (-naście) innych piór spełniających Twoje wymagania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...