Skocz do zawartości

Saffron - Caran d'Ache


visvamitra

Saffron  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Atrament nazwany Saffron był częścią nieprodukowanej już serii atrementów Caran d'Ache "Colors of the Earth". Udało mi się kupić go niedawno za ułamek ceny sklepowej. Zrecenzowali go już Akszugor ArielN . Na ich recenzjach wygląda ciekawiej niż wyszedł mi w suchym Pilocie 78G z blaszką B. Mam całe opakowanie więc popiszę nim jeszcze innym piórem, ale zdecydowanie muszę stwierdzić, że w kombinacji z suchą italiką Pilota 78G atrament ten prezentuje się słabo :/

 

Ślad pozostawiony patyczkiem higienicznym:

 

SKAN:

 

brv5.jpg

 

 

KLEKS:

 

upto.jpg

 

 

Mój program graficzny widzi (w partiach jasnych) ten kolor tak:

 

 

7go1.jpg

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Caran d'Ache

Kolor: Saffron

Opakowanie: kałamarz o objętości 30 ml 

Cena: kupiłem za 25 PLN, sprzedawany był za ok. 60 PLN. Ceny atramentów Caran d'Ache są nieprzyzwoite :/, ale to bardzo dobre atramenty.

 

Nasycenie: silne, lepiej widać to na papierze Mondi niż na papierze Oxford

Przepływ: dobry. Nie miałem z Saffron żadnych problemów ani przejść w Pilocie 78G z blaszką B 

Cieniowanie: zauważalne, w moim odczuciu mało ciekawe. No nie za bardzo mi się podoba

Jakość linii: dobra

Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem

Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem 

Rozruch: szybki

Przebijanie:  nie przebija na Oxfordzie ani na Mondi. Przebija na papierze xero.

Strzępienie: strzępi na papierze Mondi 90g

Wysychanie: niecałe 10 sekund wysycha kreska pozostawiona blaszką B Pilota 78G. Przypuszczam, że w "mokrych" piórach czas ten będzie dłuższy, ale tego nie sprawdziłem.

 

MOJA OCENA: mam mieszane uczucia. Lubię pomarańcz, ale ten jakoś mi nie podszedł. Dam mu szansę i wypróbuję w innym piórze.

 

SKANY (Pismo + cieniowanie): recenzję napisałem piórem Pilot 78G ze stalówką B
 

1. Na papierze MONDI

 

 

zzcu.jpg

 

l6gj.jpg

 

 

1bcv.jpg

 

d87y.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Na papierze OXFORD

 

 

 

 

8ym1.jpg

zgo2.jpg

 

3i5j.jpg

 

f892.jpg

 

nidz.jpg

 

 

 
 
 
Na koniec mały bonus. Tak Saffron wygląda na zdjęciu zrobionym w południe w bardzo słoneczny dzień. Atrament ten NIGDY nie będzie tak wyglądał w świetle sztucznym ani w sali wykładowej. Zdjęcie to ma raczej za cel pokazać jego intensywność:
 
3xac.jpg
 
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,... mimo, że wiem iż mogę sobie z czystym sumieniem porównać kolory z twoich testów, bo się przykładasz wyjątkowo do skali kolorystycznych, to i tak najbardziej przemawiają do mnie porównania, zestawienia bezpośrednie... :hmm1:

 

No i nie wiem co o tym pomarańczu sądzić... pewnie zestawiony z "pakietem" bursztynowym byłby lepiej ocenialny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych atramentów. Mam wrażenie, że Saffron lubi mokrą stalówkę i w miarę chłonny papier, aby mógł pokazać swoje możliwości. Mi dobrze nim się pisze na papierze xero (jakiś tani, zwykły) oraz na notatnikach z interdruku. W Pilocie Prera tak sobie wypadł, za to w Kaweco Classic Sport - moim zdaniem super :)

 

Z ciekawostek - mój kolega, elektonik, jak zobaczył że piszę tym atramentem zapytał:  "O, czerwony?"  :D  Tak, istnieją mężczyźni, którzy widzą tylko w kolorach podstawowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...