Skocz do zawartości

Blu Mare - Rohrer & Klingner


visvamitra

BLU MARE  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • TAK
      11
    • NIE
      3
    • TRUDNO POWIEDZIEĆ
      3


Polecane posty

Próbkę Blu Mare otrzymałem od Inekane, która napisała ciekawą recenzję tego atramentu . Dziękuję.

 

Ślad pozostawiony patyczkiem higienicznym:

 

SKAN:

 

 

qoq2.jpg

 

KLEKS:

 

 

19s5.jpg

 

Mój program graficzny widzi (w partiach jasnych) ten kolor tak:

 

cu6s.jpg

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Rohrer & Klinger

Kolor: Blu Mare

Opakowanie: kałamarz o objętości 50 ml 

Cena: między 16 - 19 PLN za butelkę. Krakowiacy mają dobrze, bo,można flaszki odebrać osobiście w sklepach w Krakowie. Gdyby ktoś znał warszawski sklep z atramentami R&K chętnie poznam jego nazwę.

 

Nasycenie: silne, atrament jest silnie nasycony i w sąsiedztwie innych atramentów silnie zaznacza swoją obecność na kartce papieru

Przepływ: bardzo dobry. Nie miałem z Blu Mare żadnych problemów ani przejść w Pilocie 78G z blaszką B i w +Watermanie Hemisphere ze stalówką F.

Cieniowanie: zauważalne, w moim odczuciu mało ciekawe

Jakość linii: dobra

Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem

Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem 

Rozruch: szybki, Blu Mare zachowuje się wzorowo

Przebijanie:  nie przebija na Oxfordzie ani na Mondi. Na innych papierach nie próbowałem.

Strzępienie: strzępi lekko na papierze Mondi 90g

Wysychanie: niecałe 10 sekund wysycha kreska pozostawiona blaszką B Pilota 78G. Przypuszczam, że w "mokrych" piórach czas ten będzie dłuższy, ale tego nie sprawdziłem.

 

MOJA OCENA: doskonały atrament o intensywnym, świeżym i jasnym kolorze

 

SKANY (Pismo + cieniowanie): recenzję napisałem piórem Pilot 78G ze stalówką B
 

1. Na papierze MONDI

 

zuc8.jpg

 

wmwc.jpg

 

 

 

 

 

 

u9i6.jpg

12t4.jpg

 

 

 

2. Na papierze OXFORD

 

5ftq.jpg

z7vh.jpg

5rkh.jpg

 

 

 

r9j3.jpg
irxf.jpg
 
Na koniec mały bonus. Tak Blu Mare wygląda na zdjęciu zrobionym w południe w bardzo słoneczny dzień. Atrament ten NIGDY nie będzie tak wyglądał w świetle sztucznym ani w sali wykładowej. Zdjęcie to ma raczej za cel pokazać jego intensywność.
 
ojq8.jpg
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, skany też wypadły dobrze, kolorek taki właśnie jest, jasny choć nasycony niebieski :)

Mam wrażenie że u ciebie ten kolor był zupełnie inny.

EDIT. Chociaż w tym teście różnica koloru na Mondi i na Oxfordzie jest drastyczna.

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visvamitra pisze suchymi stalówkami podczas gdy moje w tamtym teście (i to oby trzy) są raczej mokre. Sheaffer Saratoga F jest nieco bardziej mokre niż mój Pelikan M200 F a flex to już w ogóle. Jak zmienię stalówkę na jakieś tanie piórko za 5zł z marketu które przerobiłam na eyedroppera to kolor od razu robi się taki jaśniutki jak tu. Na Dan-Marku kolor znowu ciemniejszy i tak w kółko  :wacko:  Dlatego fajnie, że wstawił recenzję zawsze to inny punkt widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...