Skocz do zawartości

Kolejny nowy prosi o pomoc.


ares

Polecane posty

Od kilku dni wróciłem do pisania piórem, mój  17 letni Harley widać ma już dość współpracy ze mną wiec czas na zmiany. 

Byłem w trzech sklepach gdzie sprzedaje się pióra i nie wiem co wybrać. Najbardziej leżał mi w dłoni Parker Urban wersja w stali z elementem z tworzywa w którym umieszczona jest stalówka. 

Teraz konkrety proszę o pomoc w wyborze pióra w kwocie do około 150 zł, 

Wymagania -  plastikowy element za który trzymamy pióro (metal zbyt śliski dla mnie - brak kontroli),

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa Urbany, które lubię i cenię i jednego w wersji premium trafiłam na alle... za jakieś 98,00 zł, może jeszcze ta aukcja wróci :)

 

Sheaffer GC 300? też fajny.

 

podpowiedz chociaż kolory, bo nawet może być opcja, że kupisz za 150 zł nawet 5 piór ;) no plus przesyłka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Parkerów z tej półki cenowej i nie są kiepskiej jakości. na czeskim forum też mają dobrą opinię. Tylko nie kupuj ich przez internet. A do 150 zł. to wysokiej klasy pióra nie kupisz. Złe pióra trafiają się także i za duże pieniądze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, @Kerad, że obecna produkcja Parkerów z niższego pułapu cenowego to jakaś padaka dramatyczna. Trafiają się egzemplarze dobre. Ale najczęściej jednak tak nie jest. Jak dla mnie seria stalówek które występują w IM i Urbanie to pomyłka. One są twarde w taki tępy sposób, notorycznie ciekną, mają kłopoty z przepływem... Miałem Urbana, pisałem wieloma Parkerami, IM, i stwierdzam, że na nie szkoda pieniędzy. Nie jest to ani niezwykły i niebywały design, ani niebwała firma, robiąca niezeykły i niszowy produkt. Jak dla mnie - to koszmarna masówka, która zeszła na psy. Rynek piór jest na tyle różnorodny, że łatwo wybrać coś innego. Zawsze polecasz Baoery - uważam, że to lepszy wybór. Choćby ten podobny do Sonneta. One fajnie piszą, tanie są, da się je naprawić, w przeciwieństwie do niektórych cudów Parkera, które po prostu pisać nie będą i koniec. Gdybym miał wybrać sobie pióro do 100 zł, kupiłbym 5 baoerów. Nie szkoda zgubić, nie szkoda jak spadnie, złamie się, chcesz go uciąć, piłować stalówkę... Sam ostatnio w swoim 79 zeszlifowałem blachę do EF, pisze tak, jak mój Sailor z F, nic nie przerywa, nie drapie, a jak się rozwali to niewielka strata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum promilowa mniejszość będzie Ci doradzać parkera… nie cieszy się estymą…  ;)

Choć uogulniając większość ma lub miała parkera, mało kto poleca. Chyba ze vintage lub sonet. :)

Też nie polecam parkerów. Chyba żeby tylko porównać do lepszych piór. 

Edytowano przez endru098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecilem, ponieważ sam zainteresowany o Urbanie napisał. Poleciłem też zakupić w sklepie stacjonarnym aby można bylo wypróbować. Może te tanie okazje internetowe pochodzą z takich wybrakowanych partii. Sam też mam kilka IM i jednego Urbana. Szczegolnie ten Urban jest świetny i lepiej mi pisze jak Pelikan M800, choć oba te pióra nie są w mojej "Elycie" ;) 

W stacjonarnym sklepie można pióro wziąść do ręki, popisać i wybrać to najlepsze. Jak nie mogę wypróbować z atramentem to próbuje na sucho.

A co do stalówki to z zalożenia projektowego to chyba mają być twarde, co mi zresztą bardzo odpowiada, preferuję takie do notatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie stron z fotkami piór oraz rady forumowiczów zaowocowały tym że na obecną chwilę rozważam:

-   Sheaffer gift 300

-  pelikan M205 (cena niestety poza limit i tu pytanie czy warto przekroczyć limit tzn jak wieksza cena ma sie do jakości?)

- pilot tylko jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

Zapewne zaraz pojawi się ktoś kto poleci Faber Castell Basic. Z Pilotów można zaproponować model MR (Metropolitan), jest na uniwersalne naboje. A jak boisz się przekroczyć budżet Pelikanem M2xx, poszukaj M150 - jest to mniejszy, tańszy model, ale też dobry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INAHON Czytasz w moich myślach ten model czarny ze srebrnymi dodatkami właśnie on mi pasuje, w cenie pióra jest tłoczek co bardzo mnie cieszy. Nie lubię dwukolorowych stalówek jeżeli ma być żółta to tylko cała ze złota ale to już inna kasa.

M205 w białym kolorze po prostu przepiękne (szkoda że biały kojarzy się z damskim piórkiem :(  ).

Faber Castell Basic wizualnie mi nie pasuje to pióro by nie pisać że brzydkie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter 22 - prawda jest też taka, ze na czeskim forum sporo ludzi jest z IM-a bardzo zadowolona i ten model cieszy sie dobrą opinią, co nie znaczy, że nie zdarzyły się wadliwe egzemplarze. Mam ich 5 szt. i z jednym byly tylko kłopoty ktore sie zreszta po jednym przepłukaniu skończyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...