Skocz do zawartości

Przeszczep stalówki z Allure do Hemisphere


Milo1991

Polecane posty

Mam problem. 

Od jakiegoś czasu mam rozwaloną stalówkę w moim Hemisphere CT (starsza edycja). Cena nowej sekcji kosztuje od 85 zł. Ostatnio przeglądając aukcje na allegro natknąłem się na stalówki do Allure (http://allegro.pl/stalowka-do-piora-wiecznego-waterman-allure-ct-i3877794516.html).

Na pierwszy rzut oka wygląda sekcja wygląda mi na bardzo podobną w budowie do mojego Hemi.

Czy ktoś może udzielić mi informacji nt. możliwości przeszczepu samej stalówki z Allure do Hemisphere? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Gość nilfein

Obawiam się, że nie a się dokonać podmianki. Stalówki do Hemi mają dosyć specyficzny wygląd. Poza tym, praktyką Parkera/Watermana jest to, że utrudniają maksymalnie dotarcie do części zamiennych - popsułeś stalkę, kup całą sekcję. Koszt - niejednokrotnie 60-70% wartości nowego pióra (niedawno miałem możliwość nabyć sekcję WM Experta za "jedyne" 200 zł!), co w gruncie rzeczy powoduje, że pióra wspomnianych marek stają się jednorazówkami... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tez jestem zainteresowany pytaniem - czy stalówka Allure/Graduate pasuje do Hemisphere?

Z tego co kojarzę do WM Hemi będzie pasowała złota stalówka od Preface i Charlestona. Ta z Allure/Graduate ma inny kształt i nie posiada takiego prostokątnego wycięcia z tyłu stalówki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki zamek wypiłować kwadratowym iglakiem, ale moim zdaniem jest to żmudna robota i nie warta zachodu. Lepiej już upolować uszkodzonego Hemi, który może być nawet niekompletny, ale ma stalówkę w lepszym stanie niż nasza i ją przełożyć. Niewielkim kosztem można wtedy naprawić nasze ulubione pióro. ;)    

 

  

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...