Jump to content

Kolekcja atramentów Hero


Paplo

Recommended Posts

Chciałbym sobie utworzyć kolekcję atramentów Hero, z późniejszym zamiarem tworzenia mieszanek :P

I tutaj moje pytanko, bo wujek google niewiele wie. Jakie są kolory tego atramentu? Mam czarny, zmywalny niebieski, niebiesko-czarny i wiem, że poza nimi jest jeszcze czerwony, ale nie wiem czy nie ma jeszcze jakichś :D

Pomożecie? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Używam od lat atramentów Hero, ale nie wiem czy ma sens ich mieszanie. Nie zaryzykowałbym mieszania czerwonego z niebieskim, aby otrzymać fiolet.

     Nota bene atrament czerwony Hero, który kupiłem przed laty nadawał się do użytku, gdy już trochę odstał i odparował - wcześniej był za rzadki. Obecnie zdarza się też zbyt rzadki czarny. Natomiast nie mam zastrzeżeń do niebieskiego, którym piszę od lat.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj zajrzałem do osiedlowego "szwarc, mydło i powidło" dostępne były trzy kolory  czerwony, czarny i niebieski... kupiłem niebieski, zatankowałem starego parkera Vectora i... chyba nie lubi się z Parkerem.

Niebieski jak niebieski nic specjalnego, pióro dziwnie się zachowuje raz przerywa, a raz pisze tak mokro, że zakrawa o kleksa, możliwe że to wina intensywniej eksploatacji pióra w latach szkolnych, albo atrament jakiś rozwodniony. Nigdy wcześniej nie używałem atramentu hero.  Będę musiał zatankować inne pióro i wtedy się przekonam czy to wina atramentu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ja tam jak na razie mam dobre wrażenia. Kupiłem wczoraj bo stwierdziłem że kosztuje tyle, że nawet gdybym miał go od razu wylać to trudno.

 

Zatankowałem nim Duofolda (wiem, barbarzyństwo) - tego z którym mam problemy, bo strasznie się moczy jak się nim nie pisze - i tu niespodzianka. Pisze ładnie, nie moczy się, atrament nie wypływa mi na stalówkę i generalnie jest ok. Nie oceniam tego czy blednie bo na to potrzeba trochę czasu, ale generalnie jestem zadowolony...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...