Skocz do zawartości

Rotring Esprit i Diplomat Traveller


Ann_gd

Polecane posty

... czyli zielone pióra dwa :)

 

Rotring w kolorze butelkowej zieleni a Diplomat to petrol – wg grafiki google nazwa koloru nawet pasuje.

 

1.

2qzw.jpg

 

2. podobnych gabarytów, Diplomat jest cięższy i cieńszy, ale oba są zupełnie przyzwoite i wygodne

x67l.jpg

 

3.

zqed.jpg

 

4. stalówki

8ybe.jpg

 

5. klipsy

g3c9.jpg0s7f.jpg

 

6. "dupki"

2jf3.jpg

 

7. skuwki – w Rotringu klips nie jest mocowany idealnie dookoła, nad niepełnym ringiem znak firmowy (czerwone kółeczko)

rrw2.jpg

 

8. stalówki, po bokach w Rotringu widać oznaczenie "M" i nazwę firmy, za to na wierzchu Diplomatowej pozłacanej umieszczono nazwę firmy i znak firmowy, boki bez napisów, ale za to kształt ładniejszy

kv0d.jpg

nt61.jpg

 

9. spływaki i sekcje, ring kończący korpus w Espricie jest gładki, w Travellerze dookoła napis "Diplomat" i "Germany" oddzielone od siebie czymś na kształt rombu

65h2.jpg

 

10. długości piór otwartych i zamkniętych

4klr.jpg41ya.jpg

 

11. a tutaj dokładnie, od linijki

2e7e.jpgxfp4.jpg

5c35.jpg

 

 

W fotorecenzji udział wzięli

 

03tl.jpg

 

Lampka z IKEA, czarna

Papier pakowy ozdobny, złoty

Parasolka odblaskowa, srebrna

Naleśnik etujowy, brązowy

Linijka "Exclusive Geometry" P449, 30 cm

 

oraz Ann jako fotomajster i jej niezastąpiony aparat jak również wykładzina podłogowa – niebieska.

 

Jeżeli o czymś zapomniałam lub pominęłam, to wybaczcie.

Jasne, wagowo piórka są piórkowe choć cięższe niż Pilot 78 G, Rotring lżejszy od Diplomata, sekcje obie wygodne, naboje standardowe, atramenty różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann, za co Ty tak uwielbiasz te masochistyczne sekcje :wacko:

 Jak też bardzo lubię karbowaną sekcję Diplomata Travelera. Wygląda nietypowo i trzeba się "przełamać" gdy się go bierze w ręce;)

Ale bardzo wygodnie się pisze tym piórkiem. Jak dla mnie ma optymalne slimowe wymiary, akuratną wagę i świetnie sprawdza się w praktyce, także przy dłuższych tekstach.

Mam Travelera w wersji stalowej GT. Nie wiem czy się nie skuszę na drugiego, właśnie petrolowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...