Skocz do zawartości

Przeciekający Parker Urban


Antypion

Polecane posty

Cześć!

Mam problem z moim Parkerem Urban, a mianowicie przecieka on w miejsu łączenia (zaznaczonym na obrazku)Od nowości założony jest tłoczek Parkera i używany tylko oryginalny atrament od Parkera w kolorze zielonym(jak by to miało coś do rzeczy) z góry dziękuję za wszelką pomoc.23m1ypy.jpg

Edytowano przez Antypion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się nie tylko, gdy piszę, ale np. gdy pióro leży na biurku, wtedy na tym łączeniu pojawiają się małe, okrągłę kropelki atramentu, podejrzewam, że winny jest nieszczelny tłoczek, muszę kupić naboje i sprawdzić, czy moje domysły są sztuczne (we frontierze miałem to samo po pewnym czasie używania tłoczka, tylko w innym miejscu przesiekał - okolice, w których jest obsadzona stalówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku eksperymentach, prawdopodobnie znalazłem winowajcę - jest to przeciekające połączenie tłoczek-reszta pióra, przy którymś z rzędu napełnianiu musiałem obluzować tłoczek, na tym bolcu, przez co powstał wyciek. Pióro jest kilka godzin po nabiciu, trochę już nim pisałem, i nie ma objawów, wcześniej były z tym poważne problemy, niezależnie od stopnia nabicia pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie powinno przeciekać, jeżeli tłoczek był źle osadzony lub pęknięty, to efektem tego jest zalewanie kartki podczas pisania. sekcja uwalona atramentem w miejscu, w którym nie powinna nadaje się do reklamacji :) jednego Urbana mam blisko rok, drugiego chyba od miesiąca, nic się z nimi nie dzieje, dlatego trochę ze strachem czytałam, że Twojemu pióru coś dolega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję reklamować jutro, niestety nie mam paragonu, może wymienią, a jak nie, to kupię nowego..., gwarancji udziela producent, więc sprzedawca nie powinien teoretycznie mieć nic do tego, następnym razem muszę przypilować wypełnienia tej gwarancji. Jak coś to kupię samą sekcję, albo nowe pióro(może jakieś lepsze), dzięki wielkie za propozycje, ale jak masz jakieś sprawdzone źródło części to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny niż jestem(za wielkoduszną propozycję <OT>Kolor moich włosów można opisać jako #000000</OT>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać do polskiego oddziału(b2b.poland@newellco.com) czy może do centrali?, chociaż jak się zastawiam, to może lepiej kupić samą sekcję ze stalówką f(aktualnie m) w Fronierze miałem f-kę, i była całkiem przyjemna, poza tym zależy mi na czasie dosyć...

Edytowano przez Antypion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim ulubionym sklepie nie mają sekcji CT (eseis.pl), ale może wystarczy mailem zapytać w razie czego :) mam wolną sekcję, gdyż moje pióro dotarło do mnie z uszkodzoną stalówką i stawiam, że po upadku, zeszlifowałam ją sobie na płasko i nawet coś tam pisze, ale ideałem nie jest, na wykłady średnio a do kaligrafii jeszcze się nie zabieram, dlatego leży i czeka na lepsze czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...