Jump to content

Przeciekający Parker Urban


Antypion

Recommended Posts

Cześć!

Mam problem z moim Parkerem Urban, a mianowicie przecieka on w miejsu łączenia (zaznaczonym na obrazku)Od nowości założony jest tłoczek Parkera i używany tylko oryginalny atrament od Parkera w kolorze zielonym(jak by to miało coś do rzeczy) z góry dziękuję za wszelką pomoc.23m1ypy.jpg

Edited by Antypion
Link to comment
Share on other sites

Problem pojawia się nie tylko, gdy piszę, ale np. gdy pióro leży na biurku, wtedy na tym łączeniu pojawiają się małe, okrągłę kropelki atramentu, podejrzewam, że winny jest nieszczelny tłoczek, muszę kupić naboje i sprawdzić, czy moje domysły są sztuczne (we frontierze miałem to samo po pewnym czasie używania tłoczka, tylko w innym miejscu przesiekał - okolice, w których jest obsadzona stalówka.

Link to comment
Share on other sites

Po kilku eksperymentach, prawdopodobnie znalazłem winowajcę - jest to przeciekające połączenie tłoczek-reszta pióra, przy którymś z rzędu napełnianiu musiałem obluzować tłoczek, na tym bolcu, przez co powstał wyciek. Pióro jest kilka godzin po nabiciu, trochę już nim pisałem, i nie ma objawów, wcześniej były z tym poważne problemy, niezależnie od stopnia nabicia pióra.

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko nie powinno przeciekać, jeżeli tłoczek był źle osadzony lub pęknięty, to efektem tego jest zalewanie kartki podczas pisania. sekcja uwalona atramentem w miejscu, w którym nie powinna nadaje się do reklamacji :) jednego Urbana mam blisko rok, drugiego chyba od miesiąca, nic się z nimi nie dzieje, dlatego trochę ze strachem czytałam, że Twojemu pióru coś dolega.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję reklamować jutro, niestety nie mam paragonu, może wymienią, a jak nie, to kupię nowego..., gwarancji udziela producent, więc sprzedawca nie powinien teoretycznie mieć nic do tego, następnym razem muszę przypilować wypełnienia tej gwarancji. Jak coś to kupię samą sekcję, albo nowe pióro(może jakieś lepsze), dzięki wielkie za propozycje, ale jak masz jakieś sprawdzone źródło części to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny niż jestem(za wielkoduszną propozycję <OT>Kolor moich włosów można opisać jako #000000</OT>)

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłem, już nową, z dystrybutorem by to trwało i trwało, zwłaszcza w okresie przedświąteczno-noworocznym, a tak pojutrze, najpóźniej w piątek będzie nowa sekcja (znowu f, bo jednak m jest za duże do codziennego skrobania, może jutro kupię sobie jeszcze jakieś pióro?)

Link to comment
Share on other sites

w moim ulubionym sklepie nie mają sekcji CT (eseis.pl), ale może wystarczy mailem zapytać w razie czego :) mam wolną sekcję, gdyż moje pióro dotarło do mnie z uszkodzoną stalówką i stawiam, że po upadku, zeszlifowałam ją sobie na płasko i nawet coś tam pisze, ale ideałem nie jest, na wykłady średnio a do kaligrafii jeszcze się nie zabieram, dlatego leży i czeka na lepsze czasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...