Skocz do zawartości

Pióro Bugatti Herlitz


ludwik

Polecane posty

Witam,

Od kilkunastu lat posiadam pióro Bugatti Herlitz, które dostałem w prezencie od znajomego, który był dyplomatą. Zastanawiam się nad sprzedażą i związku z tym bardzo proszę o określenie ile warte jest takie pióro. Stan dobry, pióro używałem sporadycznie. Foto słabej jakości. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

post-2615-0-14269100-1384709720_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne pióra Herlitz Bugatti. Nic nie wiadomo jaką stalówkę ma Twoje pióro. Jeśli ze złota, to będzie więcej warte.

Chyba nie sprawi Ci żadnej trudności wejść na eBay i kliknąć na aukcje zakończone. Dowiesz się za ile faktycznie pióra te były sprzedane.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za pomoc. Sprawdziłem tą aukcję do której wysłał Pan linka i moje pióro jest inne. Znalazłem na ebay-u identyczne pióro jakie posiadam tylko w innym kolorze.

http://www.ebay.pl/itm/HERLITZ-BUGATTI-W-GERMANY-PEN-SET-14K-NIB-FOUNTAIN-ROLLER-BALL-POINT-PEN-INK-/300781807098?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4607fe25fa

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie aukcje dotyczą tego samego modelu pióra.

Aukcję sprzedawcy z Izraela zaliczyłem jednak raczej do typu "pobożnych życzeń" sprzedającego niż do rynkowej ceny za ten model.

Cena sprzedaży jest wartością rynkową. Cena oczekiwana nie. Wątpię, czy ktoś kupi ten zestaw w opcji "kup teraz".

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje pióro posiada napis Bugatti Herlitz na pokrywce. Stalówka jest ze złota a nie pozłacana. Poza tym wygląda identycznie jak te na aukcji z Izraela http://www.ebay.pl/i...=item4607fe25fa poza małym szczegółem że jest czarne. Jestem pewien że pióro pokazane w linku  http://www.ebay.pl/i...2c005db5&_uhb=1 to tańszy model. Jeśli ktoś może podać przybliżoną wartość tego pióra to będę bardzo wdzięczny. Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dobre zdjęcia i opis i wrzuć na e-baya. Szybko dowiesz się ile jest warte.

Dlaczego tak? To rynek weryfikuje cenę. Co z tego, że podamy Ci kwotę 1000 zł? Napalisz się, wrzucisz na allegro i po zakończeniu aukcji zdziwisz się, że nikt nie kupił, albo powiesz, że kiepsko wyceniliśmy.

Popatrz na aukcje starych piór na allegro i e-bayu. Często wrzucane są od 1zł/1$ a cena szybko szybuje w górę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat zatytułowany właściwie,to dorzucę parę luźnych uwag.

Pierwsze wrażenie, jakie sprawia to pióro lepiej pominąć- zwłaszcza metalowe pierścienie między elementami korpusu. Ale złota stalówka, zwłaszcza kiedy się nią dłużej popisze okazuje się nigodna całego pióra- głada, elastyczna, z precyzyjną kreską. Nawet daje się delikatnie pofleksować (ale tylko na zasadzie, że można; szału nie ma). Bardzo dobra. Solidna 4 z plusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...